Pierwsza kobieta maszynistka w KM

493

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gabriela Karaś to pierwsza kobieta maszynistka, która prowadzi składy Kolei Mazowieckich. Jest ona również bohaterką kolejnego odcinka audycji „Bezpieczna Podróż z KM”, realizowanej przez Radio Bezpieczna Podróż. O tym, że została prowadzącą pociągi zadecydował, jak sama mówi, przypadek. Marzyła o byciu kierowcą TIR-a. Zanim ta filigranowa, ładna blondynka usiadła samodzielnie za nastawnikiem musiała przejść szkolenie, które trwało ponad dwa lata. Rozpoczęła je 1 lipca 2019 roku, a zakończyła 7 lipca br. zdanym egzaminem na maszynistę pojazdu trakcyjnego. W swoją pierwszą służbę wyruszyła 5 sierpnia 2021 na trasie Warszawa Wschodnia-Skierniewice. Bez wątpienia Gabriela Karaś odczarowuje zawód, który od zawsze uważany był za męski. W ponad 15-letniej historii Kolei Mazowieckich jest pierwszą kobietą, która usiadała za sterem pociągu, w dodatku podwójnego składu.

A jak sobie radzi pierwsza kobieta maszynistka Kolei Mazowieckich? Jaka jest najdłuższa trasa po której jeździ? Jak na kobietę-maszynistkę reagują koledzy „po fachu”? Zapraszamy do wysłuchania wspomnianej audycji. Znajdziecie w niej odpowiedzi na te i inne pytania związane pracą maszynisty. Co ciekawe, jak się dowiedzieliśmy już w niedługim czasie kolejne panie zasiądą za nastawnikami składów oznaczonych symbolem Kolei Mazowieckich. Trwa właśnie szkolenie przyszłych trzech maszynistek.

Pierwsza kobieta maszynistka w Kolejach Mazowieckich – wywiad z Gabrielą Karaś

Zainteresował cię nasz temat? Chcesz wiedzieć więcej o Kolejach Mazowieckich? Przeczytaj także: Myjnia Taboru w Tłuszczu

Materiał powstał we współpracy z Kolejami Mazowieckimi – Twoja kolej na udaną podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia