Nieuczciwa windykacja – jak się bronić?

290

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nieuczciwa windykacja może zachwiać naszym bezpieczeństwem finansowym, jak i przyczynić się do naszego bankructwa.

Pacta sunt servanda – stara maksyma mówi, że umów trzeba dotrzymywać. Pożyczone pieniądze trzeba oddać. Za wykonaną usługę należy zapłacić. Wierzyciel musi jednak pamiętać, że nawet oczywista zasadność roszczenia nie uprawnia go do samodzielnej, przymusowej windykacji. W ostatnich latach głośno jest o firmach windykacyjnych skupujących przedawnione roszczenia bądź domagających się spłaty nieistniejących długów. To działania zarówno nieetyczne, jak i naginające prawo. Nie brakuje również przypadków oszustów, którzy sięgają po nieistniejące zobowiązania. Czy nieuczciwa windykacja dotyczy tylko firm ściągających długi? Co zrobić, gdy otrzymamy list z firmy windykacyjnej, w którym domagają się od nas spłaty przeterminowanego zobowiązania bądź nieprawdziwego długu? Gdzie szukać pomocy? Dlaczego nie należy podpisywać ugód bądź promes? Czy umowy konsolidacyjne są bezpieczne?

Zapraszamy do wysłuchania dwóch audycji z cyklu „Bezpieczni na Mazowszu” pod tytułem „Bezpieczeństwo finansowe” cz. 1 i 2

Część 1

Część 2

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o cyberprzestępczości.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia