Nowoczesny symulator jazdy Kolei Mazowieckich

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowoczesny symulator jazdy Kolei Mazowieckich jest własnością spółki od lutego 2020 roku. Symulator jazdy pojazdu typu FLITR zlokalizowano na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji  Taboru Kolei Mazowieckich na warszawskim Grochowie. Urządzenie to składa się z kilku elementów. Są to: stanowisko szkoleniowe, czyli kabina symulacyjna posadowiona na ruchomej platformie, stanowisko lokalizacji i usuwania usterek pojazdu, stanowiska obserwacyjnego. A także z stanowiska instruktora i serwerowni.

Symulator jazdy Kolei Mazowieckich – wymiary

Warto jeszcze wspomnieć, że wnętrze kabiny symulatora odzwierciedla rzeczywistą kabinę pojazdu trakcyjnego najnowszej generacji typu FLIRT produkcji firmy Stadler. Jest w niej  oryginalny i w pełni wyposażonym pulpit maszynisty. Całość uzupełnia fotel maszynisty oraz kompletna zabudowa kabiny i poszycie wewnętrzne, tj. ściany boczne, sufit, podłoga i drzwi wejściowe. Jest to praktycznie największa kabina nowoczesnego symulatora pojazdu trakcyjnego w Polsce, o długości aż 4 metrów i szerokości 3 metrów. Kabina symulacyjna wraz z wyposażeniem waży 2500 kg.

Nowoczesny symulator Kolei Mazowieckich to także pierwsze tego rodzaju urządzenie w kraju, które m.in. imituje drgania prawdziwego pojazdu typu FLIRT. Jak podkreślają przedstawiciele spółki symulator daje także możliwość wirtualnego sprawdzenia, w jaki sposób prowadzić pociągi, by zużycie energii było optymalne. A to z kolei jest bardzo istotne dla efektywnej działalności przewozowej przewoźnika.

Symulator jazdy Kolei Mazowieckich – szkolenia

W kabinie symulatora maszynista czy też kursant ma w zasięgu wzroku pięć monitorów. Na nich wyświetla się obraz widziany przez szybę czołową i szyby boczne pojazdu. Dzięki wykorzystaniu silnika graficznego Unity, twórcom symulatora udało się uzyskać wysoki poziom odzwierciedlenia linii kolejowych oraz ich otoczenia, z wysokim poziomem szczegółowości. Bez wątpienia zapewnia to wrażenia z jazdy praktycznie identyczne, jak w rzeczywistym pojeździe kolejowym. Identyczna technologia stosowana jest przy produkcji współczesnych gier komputerowych.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Bezpieczna Podróż z cyklu „Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi”, której bohaterem jest ów symulator.

cz. 1
cz. 2
cz. 3

Materiał powstał we współpracy z Kolejami Mazowieckimi.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Myjnia Taboru KM w Tłuszczu

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia