Profilaktyka raka piersi na Mazowszu

199

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Profilaktyka raka piersi coraz bardziej staje się powszechnym działaniem na Mazowszu. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20 proc. zachorowań na nowotwory. Warto więc dodać, że Mazowsze jako jedno z pierwszych województw w kraju akcje profilaktyki raka piersi wprowadziło na stałe do kalendarza cyklicznych kampanii społecznych. Wystarczy chociażby wspomnieć takie programy jak „Zdrowe piersi są OK”, „Różowa wstążeczka” czy „Od samobadania piersi do mammografii”. Co ważne objęte nimi były także dziewczęta. Rok rocznie bezpłatnym badaniom mammograficznym jest poddawanych na terenie Mazowsza kilkadziesiąt tysięcy kobiet.  Dziś nikogo już nie dziwi stojący na ulicy mammobus czy akcje nieodpłatnych badań mammograficznych. Ważne jest jednak, by edukować w zakresie profilaktyki raka piersi już nastolatki. Tym zajmują się m.in. działające na Mazowszu oddziały Stowarzyszenia Amazonek.  

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Bezpieczni na Mazowszu” – Bezpieczne zdrowie – Profilaktyka raka piersi

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także o nieuczciwej windykacji.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia