Świadek zdarzenia lub poszkodowany – jak się zachować?

197

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Świadek zdarzenia lub poszkodowany – każdy z nas choć raz w życiu znalazł się w takiej roli. Jeśli do tego musieliśmy w dodatku zeznawać to wiemy, jakie było to trudne. Na co dzień nikt nas nie uczy jak zachować się w takiej sytuacji. Przyznajmy, takie sytuacje na co dzień też nam się nie zdarzają. Wielu z nas jest fanami kryminałów, seriali detektywistycznych czy filmów sensacyjnych. Wydaje nam się więc, że wiemy jak rozmawiać z policją, jak zeznawać czy co robić, gdy znajdziemy się w miejscu zdarzenia czy przestępstwa. Ale czy naprawdę? Czy naprawdę wiemy, jak się zachować, gdy jesteśmy świadkami zdarzenia, przestępstwa? A co, gdy to jesteśmy ofiarami takich sytuacji?

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Bezpieczni na Mazowszu” – Jak powinien się zachować świadek a jak poszkodowany?

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także: Jak się bronić przed nieuczciwą windykacją?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia