Wywiad z Katarzyną Jamróz

614

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na wywiad z Katarzyną Jamróz zaprasza Dominik Kubalski. Aktorka była gościem programu „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Tym razem jednak najnowszy odcinek wspomnianej audycji nie powstał w studiu Radia Bezpieczna Podróż, a został nagrany w Teatrze KOMEDIA.

Wywiad z Katarzyną Jamróz – o karierze muzycznej

Katarzyna Jamróz jest absolwentką krakowskiej PWST. Na studiach występowała w rockowym zespole „Malowany ptak”, dla którego sama pisała piosenki. Po zakończeniu studiów przyłączyła się do grupy wykonującej muzykę gospel „The Willows Revival Singers”. Z tym zespołem koncertowała w Polsce i za granicą. Debiutowała w roku 1993 na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła „Grand Prix”. Jej brawurowe wykonanie utworu tytułowego z musicalu „Kabaret” zachwyciło jury oraz krytyków. Przez wiele lat artystka była też niekwestionowaną gwiazdą krakowskiego kabaretu „Loch Camelot”. Występowała również gościnnie w „Piwnicy pod Baranami”. Na swoim zawodowym koncie ma także występy w spektaklach muzycznych Zygmunta Koniecznego. Katarzyna Jamróz znana jest również telewidzom z licznych występów w programach rozrywkowych. Były to m.in. „Gala Piosenki Biesiadnej” Zbigniewa Górnego, cykl programów „Telewizyjne Variete czyli Wszystko Gra” oraz „Śpiewające fortepiany”. A także słynne „Benefisy” w Teatrze STU, organizowane przez Krzysztofa Jasińskiego.

Wywiad z Katarzyną Jamróz – o występach aktorskich

Jako aktorka Katarzyna Jamróz zagrała w takich filmach, jak „Pożegnanie z Marią” i „Wszystko, co najważniejsze” oraz serialach „Na dobre i na złe”, „Kryminalni”, „Psie serce” i „Marzenia do spełnienia”. W ostatnich latach można była ją zobaczyć w „Ojcu Mateuszu”, „Wojennych dziewczynach” i w „M jak miłość”. Na co dzień występuje w teatrach CAPITOL i KOMEDIA.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Wywiad z Katarzyną Jamróz – cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4
cz. 5

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Wywiad z Moniką Mariotti

Program wspiera projekt „Legalna Kultura”

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia