Wolontariat Legionowo i jego akcje

343

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu członkowie stowarzyszenia Wolontariat Legionowo
Na zdjęciu członkowie stowarzyszenia Wolontariat Legionowo.

Członkowie stowarzyszenia Wolontariat Legionowo – Cezary Uścik i Wojciech Kochan – byli gośćmi w programie „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. W studiu Radia Bezpieczna Podróż rozmawialiśmy o ubiegłorocznych i bieżących działaniach stowarzyszenia. Jego członkowie m.in. pochwalili się bożonarodzeniową zbiórką żywności, a także akcją korkową „Odkręcamy Legionowo”. W tej ostatniej zachęcają do wspólnego zbierania plastykowych nakrętek. Środki pozyskane z ich sprzedaży przeznaczają na pomoc osobom potrzebującym. Bez wątpienia należy jeszcze wspomnieć, że wolontariusze stowarzyszenia mocno zaangażowali się w wspieranie osób dotkniętych pandemią koronawirusa. Pomagali i pomagają w dostarczaniu zakupów, w tym leków, w wyprowadzaniu zwierząt na spacer czy w drobnych naprawach. Dodatkowo stowarzyszenie prowadzi, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi, dotychczasową działalność społeczno-kulturalną w swojej siedzibie przy Al. 1 Dywizji Zmechanizowanej 16. Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo jest organizacją non-profit. W związku z tym swoje działania opiera na ich społecznej pracy. Współpracuje z samorządami gmin powiatu legionowskiego i ich instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi różnego szczebla.

Wolontariat Legionowo – audycja Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom, 17.02.2022 cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także wywiad z Przemysławem Cichockim.

A audycję „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom” usłyszysz premierowo w każdy czwartek po 14:00 w Radiu Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia