Jak nie stracić prawa jazdy?

603

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu wnętrze auta i osoba nim kierująca
Jak nie stracić prawa jazdy w nowych realiach mandatowych?

Jak nie stracić prawa jazdy? Radzi nasz prawnik. Rok 2022 przyniósł nam nową rzeczywistość w taryfikatorach mandatowych. Wprowadzone liczne zmiany dla kierowców mają, wg. pomysłodawców tychże zmian, poprawić bezpieczeństwo na drogach. Z jednej strony mamy więc wyższe mandaty za przekroczenie prędkości, utrudnienia w ,,kasowaniu’’ punktów karnych, a z drugiej kierowców. Nie jesteśmy przeciwko karaniu piratów drogowych. Radzimy jednak, co zrobić, gdy stracimy uprawnienia za przekroczenie prędkości. Czy rzeczywiście nie możemy przez kolejne trzy miesiące jeździć autem? Jak mówi Tomasz Paroll, prawnik z Fundacji „Anioły sprawiedliwości”, musimy pamiętać o tym, że po pierwsze policja zatrzymuje nam prawo jazdy w formie papierowej. A istnieje jeszcze w naszym systemie coś, co nazywamy e-prawo jazdy. Czyli tak naprawdę tracą one ważność, gdy cofnie je nam organ wydający, czyli starosta. Najprościej więc nie przyjąć mandatu, odwołać się do starosty i… Co dalej? O tym w naszej audycji.

Jak nie stracić prawa jazdy – cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

Zainteresował cię temat? Przeczysta także o karach i mandatach dla kierowców.

Więcej porad z zakresu egzekucji mandatów usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia