Jak gmina Latowicz pomaga niepełnosprawnym

69
jak gmina Latowicz pomaga niepełnosprawnym. Burmistrz w jasnoszarej marynarce zasiada za biurkiem. Na biurku podpisywane dokumenty, za plecami tkane godło państwowe.
Jak gmina Latowicz pomaga niepełnosprawnym. Burmistrz gminy Latowicz Pan Bogdan Świątek-Górski.

Jak gmina Latowicz pomaga niepełnosprawnym? Odpowiedzi na to pytanie udzielił na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos”, Wójt Gminy Latowicz Pan Bogdan Świątek-Górski. Gmina udziela wsparcia przede wszystkim poprzez działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nawiązano współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych (PSON). Zaowocowała ona pomocą w zdobywaniu refundacji wydatków na sprzęt oraz wyjazdy rehabilitacyjne osób z niepełnosprawnościami. Gminny Klub Seniora organizuje między innymi kiermasze umożliwiające zdobywanie środków zasilających fundusz pomocowy. Środki są również pozyskiwane przez zbiórkę nakrętek z tworzyw sztucznych. Usuwane są również bariery architektoniczne w budynkach użyteczności publicznej.

O tym wszystkim możecie usłyszeć w naszej audycji.

Jak gmina Latowicz wspiera niepełnosprawnych? – Lokalne społeczności mają głos 09.03.2022

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także jak Podkowa Leśna wspiera osoby z niepełnosprawnością.

Więcej ciekawych wypowiedzi znajdziecie w naszym cyklu: Lokalne Społeczności mają głos na antenie Radia Bezpieczna Podróż.