Powiat Nowodworski wspiera uchodźców

418

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu siedziba Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Powiat Nowodworski wspiera uchodźców
Jak Powiat Nowodworski wspiera uchodźców? O tym w audycji "Lokalne społeczności mają głos" w Radiu Bezpieczna Podróż

Powiat Nowodworski wspiera uchodźców z Ukrainy zapewniając im miejsca pobytu na swoim terenie, jak i wysyłając pomoc humanitarną na Ukrainę. Na terenie powiatu trwają także różne zbiórki na rzecz potrzebujących. O czym mówił w audycji „Lokalne społeczności mają głos” w Radiu Bezpieczna Podróż Kazimierz Polnicki. Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim przyznaje, że chęć pomocy jest duża. Na terenie powiatu przebywa obecnie w hotelach i pensjonatach 228 osób z Ukrainy. Prawdopodobnie zaś około 300 osób w domach prywatnych. Do hoteli i pensjonatów uchodźców kieruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. W związku z tym na dniach Wojewoda Mazowiecki podpisze umowy z właścicielami tych obiektów dotyczące refundacji kosztów pobytu w nich uchodźców. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Powiat Nowodworski wspiera uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 15.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat pomocy osobom z niepełnosprawnosciami? Przeczytaj także PESEL dla uchodźców z Ukrainy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia