Powiat Otwocki pomaga uchodźcom

436

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Kinga Błaszczyk ze Starostwa Powiatowego w Otwocku. Jak Powiat Otwocki pomaga uchodźcom
O tym, jak Powiat Otwocki pomaga uchodźcom na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówiła Kinga Błaszczyk ze Starostwa Powiatowego w Otwocku

Powiat Otwocki pomaga uchodźcom z Ukrainy na kilka sposobów. Jak powiedziała na antenie Radia Bezpieczna Podróż Kinga Błaszczyk ze Starostwa Powiatowego w Otwocku mieszkańcy powiatu stanęli na wysokości zadania. Zarówno miasto, jak i gminy powiatu stały się swoistym zagłębiem pomocowym. Przede wszystkim trwa wiele zbiórek na rzecz Ukraińców. I tych, którzy zostali w kraju i tych, którzy przed wojną szukają schronienia w Polsce. Jako lokalny samorząd władze powiatu przygotowały 172 miejsca dla uchodźców. Podsumowując łącznie we wszystkich gminach Powiatu Otwockiego jest ich 1300. Do Nowowołyńska, miasta partnerskiego Otwocka, już wyruszył pierwszy transport pomocy humanitarnej, a kolejne są przygotowywane. Powiat przygotowuje się również na przyjęcie dzieci z ewakuowanych sierocińców. W jaki sposób jeszcze Powiat Otwocki wspiera uchodźców? O tym usłyszysz w naszym nagraniu.

Powiat Otwocki pomaga uchodźcom – Lokalne społeczności mają głos 16.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także jak Powiat Nowodworski wspiera uchodźców.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia