Powiat Otwocki pomaga uchodźcom

57
Na zdjęciu Kinga Błaszczyk ze Starostwa Powiatowego w Otwocku. Jak Powiat Otwocki pomaga uchodźcom
O tym, jak Powiat Otwocki pomaga uchodźcom na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówiła Kinga Błaszczyk ze Starostwa Powiatowego w Otwocku

Powiat Otwocki pomaga uchodźcom z Ukrainy na kilka sposobów. Jak powiedziała na antenie Radia Bezpieczna Podróż Kinga Błaszczyk ze Starostwa Powiatowego w Otwocku mieszkańcy powiatu stanęli na wysokości zadania. Zarówno miasto, jak i gminy powiatu stały się swoistym zagłębiem pomocowym. Przede wszystkim trwa wiele zbiórek na rzecz Ukraińców. I tych, którzy zostali w kraju i tych, którzy przed wojną szukają schronienia w Polsce. Jako lokalny samorząd władze powiatu przygotowały 172 miejsca dla uchodźców. Podsumowując łącznie we wszystkich gminach Powiatu Otwockiego jest ich 1300. Do Nowowołyńska, miasta partnerskiego Otwocka, już wyruszył pierwszy transport pomocy humanitarnej, a kolejne są przygotowywane. Powiat przygotowuje się również na przyjęcie dzieci z ewakuowanych sierocińców. W jaki sposób jeszcze Powiat Otwocki wspiera uchodźców? O tym usłyszysz w naszym nagraniu.

Powiat Otwocki pomaga uchodźcom – Lokalne społeczności mają głos 16.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także jak Powiat Nowodworski wspiera uchodźców.