Dzień Kolorowej Skarpetki w Legionowie

486

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzień Kolorowej Skarpetki w Legionowie organizuje Koło Pomocy dzieciom przy DPD w Legionowie. Na zdjęciu Ewa Grzesznik i Bogusława Jakubiak z wspomnianego koła.
Na zdjęciu Ewa Grzesznik i Bogusława Jakubiak z Koła Pomocy Dzieciom przy DPD w Legionowie.

Dzień Kolorowej Skarpetki w Legionowie odbędzie się, jak i na całym świecie, 21 marca. W związku z tym z miejskiego Rynku o godzinie 10:00 wyruszy Marsz Kolorowej Skarpetki. Podobnie jak w 2019 roku jego trasa będzie wiodła ulicą Piłsudskiego do Urzędu Miasta. Udział w marszu może wziąć każdy. Współorganizatorem wydarzenia jest Koło Pomocy Dzieciom przy DPD w Legionowie. Na antenie Radia Bezpieczna Podróż o marszu, jego idei i uczestnikach mówiły Ewa Grzesznik i Bogusława Jakubiak z ww. koła. Dzień Kolorowej Skarpetki to Światowy Dzień Zespołu Downa, a kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami z zespołem Downa. Święto to ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Kończąc – celem święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Dzień Kolorowej Skarpetki w Legionowie cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

Zainteresował cię temat spraw Legionowa? Przeczytaj także o rejonowym oddziale PCK w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia