Poradnik dla kierowców po ukraińsku

529

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poradnik dla kierowców po ukraińsku. Widok mostu Poniatowskiego nocą. Z lotu ptaka na oświetlonym mości widać tramwaje, autobusy i przystanki. W górnej części zdjęcia na białym tle napis w języku ukraińskim. Jak jeździć w Polsce. Najważniejsze zasady ruchu.
"JAK JEŹDZIĆ W POLSCE? Najważniejsze zasady ruchu drogowego". Przewodnik w języku ukraińskim.

Sytuacja w Polsce zmienia się z dnia na dzień. Codziennie przybywa nam na drogach kierowców z Ukrainy, którzy mogą czuć się zagubieni. Z pomocą tym kierowcom przyszło Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i ich poradnik dla kierowców po ukraińsku.

Poradnik dla kierowców po ukraińsku – pomysł i powstanie

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Od momentu powstania w 2000 roku do 2006 roku było afiliowane przy Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ministerstwie Transportu. W maju 2007 zarejestrowano je jako stowarzyszenie i od tej pory jest niezależną instytucją skupiającą przedstawicieli trzech sektorów życia publicznego: biznesu, rządu i organizacji pozarządowych. Członkowie Partnerstwa chcą wspólnie pracować i przyczyniać się do zmniejszania liczby zabitych i rannych na polskich drogach. Partnerstwo jest członkiem Global Road Safety Partnership w Genewie. To międzynarodowa organizacja pracująca na rzecz trwałego ograniczenia liczby wypadków drogowych w krajach przechodzących proces transformacji. W Polsce Partnerstwu patronują Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy.

Pośród wielu inicjatyw i projektów takich jak: Kampania „Bezpieczna Autostrada – to dziecinnie proste”, Bezpieczna Flota, Konkurs Partner BRD, Fundusz Małych Grantów, Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, Zimowe Pikniki Bezpieczeństwa. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego stworzyło poradnik dla ukraińskich kierowców poruszających się po polskich drogach. Poradnik powstał we współpracy Stowarzyszenia BRD ze swym partnerem firmą Continental Opony Polska. Nie jest on tłumaczeniem całego kodeksu lecz zawiera on tylko podstawowe informacje dotyczące polskiego ruchu drogowego. Poruszono w nim najważniejsze aspekty – dotyczące kierowców i pieszych.

O Stowarzyszeniu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz poradniku dla kierowców z Ukrainy opowiedziała Pani Dorota Olszewska – Prezes Stowarzyszenia.

Zapraszam do wysłuchania:

Як їздити в Польщі? Найважливіші правила дорожнього руху

Завантажте посібник тут:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia