Michałowice dla uchodźców

62
Na zdjęciu wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. Michałowice dla uchodźców.
Jak gmina Michałowice pomaga uchodźcom mówi wójt gminy Małgorzata Pachecka

Jakie działania podjęła gmina Michałowice dla uchodźców? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w audycji “Lokalne społeczności mają głos” mówiła wójt gminy Małgorzata Pachecka. Mieszkańcy gminy od pierwszego dnia wybuchu wojny w Ukrainie zorganizowali wiele grup pomocowych. 100 rodzin zadeklarowało chęć udzielenia schronienia uchodźcom. Również w kolejnych 100 domach już zamieszkali pierwsi uchodźcy. Jak przyznała pani wójt szacunkowo na terenie gminy Michałowice jest około 700 osób z Ukrainy. Dodatkowo na przyjęcie następnych Ukraińców są przygotowane dwa hotele. Ponadto władze gminy starają się zorganizować uchodźcom normalne i godne życie. W tym celu m.in. przygotowywane są przedszkola i szkoły na przyjęcie do grup i klas dzieci z Ukrainy. A jak jeszcze gmina wspiera uchodźców? O tym w naszym materiale dźwiękowym. Zapraszamy do wysłuchania.

Michałowice dla uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 23.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak Powiat Piaseczyński pomaga uchodźcom.