Serock dla uchodźców z Ukrainy

411

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Serock dla uchodźców z Ukrainy - Urząd miasta i gminy Serock
Serock dla uchodźców z Ukrainy - Urząd miasta i gminy Serock

Organizowanie pomocy przez Urząd Miasta i Gminy Serock dla uchodźców z Ukrainy. O tym możemy dowiedzieć się z rozmowy z panią Anną Gajewską przewodniczącą ds. orzekania o niepełnosprawności. Jednocześnie dobrym krokiem w celu pomocy uchodźcom pojawiła się specjalna zakładka UKRAINA-POMOC/ УКРАИНА-ПОМОЩЬ, a także specjalny numer kontaktowy urzędu: 22 782 88 06, e-mail: ukraina@serock.pl.

O wydawaniu orzeczeń o niepełnosprawności i problemami z weryfikacją niepełnosprawnych uchodźców o tym możemy dowiedzieć się z poniższego materiału.

Serock dla uchodźców z Ukrainy rozmowa z panią Anną Gajewską

 Serock coś o historii

Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1065 r. z tzw. falsyfikatu mogileńskiego, czyli dokumentu dla opactwa benedyktynów w Mogilnie (opactwu przekazywano jedną dziewiątą dochodów z grodu i połowę cła z komory celnej na rzece Bug). Miasto położone wówczas było na trasie szlaku handlowego wiodącego z Gdańska i Truso na Ruś. Znajdowało się w nim także podgrodzie targowe.

Serock widniał też w wykazie z lat 1113–1124, gdzie wymieniano go jako jeden z ważniejszych książęcych grodów mazowieckich, w którym funkcjonuje przeprawa przez rzekę z komorą celną.

Serock od 1411 lub 1417 r. posiada prawa miejskie chełmińskie, które nadał mu książę mazowiecki Janusz I. Stanowił on wówczas ośrodek rzemieślniczo-handlowy. Z tego okresu zachował się również układ urbanistyczny w postaci m.in. kwadratowego rynku i późnogotyckiego kościoła parafialnego.

Serock był miastem królewskim Korony Królestwa PolskiegoSerociec należał do starostwa zakroczymskiego w 1617 roku.

Serock (do 1954 gmina Zegrze) – gmina miejsko-wiejska w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

Siedziba gminy to Serock. Ogólna liczba mieszkańców miasta i gminy Serock wynosi 14 031 osób.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? słuchaj także Dębe Wielkie dla uchodźców

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia