Kierowca senior na drodze

341

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu starszy mężczyzna za kierownicą auta osobowego
Czy kierowcy seniorzy jeżdżą bezpiecznie?

Kierowca senior na drodze to temat kolejnego odcinka audycji realizowanej przez Radio Bezpieczna Podróż i warszawski WORD. Tym razem w „Bezpieczni na drodze” Rafał Grodzicki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie mówi o doszkalaniu starszych kierowców. Dlaczego to tak ważna kwestia? Dlaczego kierowcy, którzy mają prawo jazdy ponad 40 lat powinni zastanowić się nad udziałem w kursach doszkalających? Co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze wraz z wiekiem zmienia się nasza szybkość reakcji. Po drugie na przestrzeni lat nie tylko zmieniły się przepisy ruchu drogowego, ale również auta i drogi, którymi jeździmy. Bez wątpienia wielu seniorów nie do końca potrafi się odnaleźć wśród nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy. Niektórzy mają wciąż problem z prawidłowym hamowaniem z użyciem ABS. W związku z tym w naszym materiale usłyszycie, w których kursach warto wziąć udział i które ośrodki je organizują. A także jak często warto sobie ponownie sięgnąć po Kodeks Ruchu Drogowego. Chociażby dla poprawy własnego bezpieczeństwa.

Kierowca senior na drodze – Bezpieczni na drodze, odc. 4 cz. 1
odc. 4, cz. 2

O audycji

W cotygodniowej audycji „Bezpieczni na drodze” obalamy mity, dotyczące bezpiecznej jazdy. Ponadto udzielamy cennych wskazówek na temat technik prowadzenia auta. Co więcej uczymy dobrych praktyk za kierownicą i dzielimy się swoją miłością do czterech kółek.

Materiał powstał we współpracy z  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Z pewnością więcej materiałów z audycji “Bezpieczni na drodze” znajdziesz tutaj.

Logotyp Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie
Audycja „Bezpieczni na drodze”

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.

Audycję „Bezpieczni na drodze” usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż w każdy wtorek po 15:00.

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia