EkoEksperymentarium – nowa gra

410

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

EkoEksperymentarium
W Polce rocznie marnujemy aż 9 milionów ton żywności!

EkoEksperymentarium – nowa gra, która nazywana jest pigułką wiedzy o ekologicznym stylu życia. Konkretnie mowa tu o marnowaniu żywności, które jest w naszym kraju ogromnym problemem. Dlaczego Polacy wciąż wyrzucają ogromne ilości jedzenia? Jak zacząć kupować z głową? 

EkoEksperymentarium – nowa gra – ważna edukacja 

EkoEksperymentarium to darmowa gra przeglądarkowa. Jak się okazuje, korzysta już z niej tysiące młodych Polaków. Dzięki grze najmłodsi uczą się m.in. jak segregować odpady czy oszczędzać wodę i prąd. Dzieci wybierając się samodzielnie bądź z rodzicami na zakupy będą mądrze wybierać żywność. Jednym z istotnych nawyków ma być kupowanie produktów w opakowaniach, które nadają się do recyklingu. Kolejną ważną zasadą może być kupowanie żywności z krótkim terminem spożycia. Tym samym chronimy jedzenie przed wyrzucaniem do śmieci. Inspiracją do powstania gry były rozmowy z grupą nauczycieli, którzy od dłuższego czasu z powodzeniem z niej korzystają. To właśnie pedagodzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ciężko wprowadzić zmianę nawyków, w tym także wdrożyć postawy proekologiczne. „Wirtualne zakupy” z grą to doskonałe połączenie edukacji zdrowotnej i tej dotyczącej dbałości o środowisko. EkoEskperymentarium wspierane jest m.in. przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. 

EkoEksperymrntarium – nowa gra

EkoEskperymentarium – nowa gra – marnujemy jedzenie 

Według niektórych badań w Polsce rocznie marnujemy aż 9 milionów ton jedzenia! Z tego powodu znajdujemy się na 5, niechlubnym miejscu w całej Unii Europejskiej. Przez lata wydawało się, że za problem odpowiadają głównie handlowe przedsiębiorstwa. Tymczasem większość zmarnowanego jedzenia pochodzi z gospodarstw domowych. Dlaczego tak się dzieje? W wielu przypadkach dochodzi do zwyczajnej pomyłki. Przykładowo kupujemy produkty z długim terminem przydatności, o którym zapominamy. Gdy już nie nadają się do spożycia, to je wyrzucamy. Kolejna kwestia to tzw „magia dostatku”, którą szczególnie można zaobserwować w czasie świąt, gdy zwykle kupujemy zbyt dużo jedzenia. W konsekwencji połowa zazwyczaj ląduje w śmietniku. Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt zauważa, że gra EkoEksperymentarium może być na ten moment doskonałą lekcją, zanim wyruszymy na wielkanocne zakupy. 

EkoEsperymentarium – nowa gra

EkoEsperymetarium – nowa gra – świadome zakupy 

Obecnie także sieci sprzedaży powinny mieć większą kontrolę nad monitorowaniem kwestii odpadów. „Zakupy są naszą codziennością. Każdy z nas dokonuje wyborów, stojąc przed sklepowymi półkami. Wierzymy, że edukacja młodszych pokoleń zaowocuje w przyszłości – coraz więcej z nas będzie kupować tak, aby nie marnować żywności, a także ograniczy zużycie plastiku” – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska, partnera projektu. EkoEsperymentarium to nowa gra, która może być ważnym punktem edukacji przyszłych pokoleń. Oby był to nowy nurt, który pomoże zrozumieć nam, jak ważna jest codzienna dbałość o naszą planetę.

Zobacz także: Dzieci w mediach społecznościowych

Więcej informacji na temat nowych form edukacji usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia