Białołęka z pomocą dla uchodźców

76
Na zdjęciu Anna Majchrzak, zastępca burmistrza dzielnicy Białołęka. Białołęka z pomocą dla uchodźców.
Na zdjęciu Anna Majchrzak, zastępca burmistrza dzielnicy Białołęka.

Białołęka z pomocą dla uchodźców z Ukrainy wystąpiła już w pierwszych dniach wojny za naszą wschodnią granicą. Jak podkreśla na antenie Radia Bezpieczna Podróż Anna Majchrzak, zastępca burmistrza Białołęki, mieszkańcy dzielnicy bardzo szybko pospieszyli z pomocą potrzebującym. Część z nich przyjęła uchodźców pod swój dach, część (ponad sto osób) pomaga jako wolontariusze w zorganizowanych akcjach pomocowych. Na terenie dzielnicy także powstały m.in. trzy punkty zbiórek najpotrzebniejszych artykułów – żywności, ubrań, środków higienicznych. Również w pierwszych dniach konfliktu z Białołęki wyjechał na granicę do Ustrzyk Dolnych transport z pierwszymi darami. Białołęka również jako pierwsza dzielnica w Warszawie przyjęła pierwszych uchodźców do punktu pobytowego. Były to głównie kobiety z dziećmi. W kwestii kontynuacji edukacji szkolnej w Polsce przez ukraińskie dzieci na terenie tej warszawskiej dzielnicy dotychczas naukę podjęło 1000 uczniów. Zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych, jak i w jednym z liceów. A jakie jeszcze świadczenia na rzecz uchodźców oferowała i oferuje Białołęka? O tym dowiesz się z naszego materiału.

Białołęka z pomocą dla uchodźców – Lokalne społeczności mają głos – 15.04.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak Białołęka pomaga osobom niepełnosprawnym.