Białołęka wspiera osoby niepełnosprawne

125
Na zdjęciu ratusz dzielnicy Białołęki w Warszawie przy ul. Modlińskiej.
Białołęka wspiera osoby niepełnosprawne m.in. poprzez programy finansowane z funduszy europejskich.

Białołęka wspiera osoby niepełnosprawne na kilka sposobów. Odbywa się to poprzez różne formy pomocy. Między innymi, jak powiedziała w audycji Radia Bezpieczna Podróż “Lokalne społeczności mają głos” Marzena Gawkowska, rzecznik urzędu dzielnicy, poprzez dedykowane programy. Bez wątpienia “Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną” jest takim programem. W dodatku finansowanym z funduszy europejskich. Program ten białołęcki Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje jako jeden z czterech ośrodków na terenie Warszawy. Celem programu jest wypracowanie rozwiązań, pozwalających osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną funkcjonować w miarę samodzielnie. Dlatego też w jego ramach powołano stanowisko asystenta rodziny osoby dorosłej z niepełnosprawnością intelektualną. W jaki innych jeszcze sposób dzielnica Białołęka pomaga niepełnosprawnym mieszkańcom? O tym dowiesz się z audycji. Zapraszamy do słuchania.

Białołęka wspiera osoby niepełnosprawne – Lokalne społeczności mają głos 10.03.2022

Zainteresował cię temat wsparcia dla osób niepełnosprawnych? Przeczytaj także o tym, jak gmina Latowicz pomaga niepełnosprawnym.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie w Radiu Bezpieczna Podróż od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.