Weekend na Kaszubach – co warto zobaczyć?

426

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu krajobraz Kaszub - jezioro, las, konie i błękitne niebo. Weekend na Kaszubach - co warto zobaczyć?
Weekend na Kaszubach? Czemu nie?! To region, który naprawdę warto odwiedzić.

Weekend na Kaszubach? Wiele osób planujących krótki wypoczynek decyduje się na wyjazd nad polskie morze, a zwłaszcza na Kaszuby. Taki weekend potrafi usatysfakcjonować miłośników plażowania i entuzjastów aktywnego spędzania czasu. To także dobre rozwiązanie dla tych, którzy preferują zwiedzanie zabytków. Wycieczka na Kaszuby to świetny pomysł zarówno dla par i rodzin z dziećmi, jak i osób podróżujących samotnie. Jak zatem spędzić weekend nad morzem i dobrze go wykorzystać? Co zrobić, by wrócić wypoczętym i gotowym do dalszej pracy czy nauki?

Weekend na Kaszubach – gdzie znajdują się Kaszuby?

Kaszuby wielu osobom kojarzą się jedynie z polskim morzem. Tymczasem jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych obszarów naszego kraju. Region ten ciągnie się od Bałtyku aż po Bory Tucholskie. Takie położenie sprawia, że można odpocząć nie tylko nad morzem, ale także nad jednym z licznych jezior oraz w lesie. Kaszuby to jednak nie tylko zachwycająca oko przyroda, ale także charakterystyczne dla tego regionu wsie i miasteczka. Można tu odwiedzić budowle pozostawione przez Krzyżaków, średniowieczne zamki, skanseny i muzea. Na entuzjastów imprezowego stylu życia czeka Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia i Sopot. Można tu wybrać się na plażę lub odwiedzić jedną z licznych restauracji. Wiele z nich może zaoferować potrawy kuchni kaszubskiej, a szczególnie świeże ryby podane na wiele sposobów.

Na zdjęciu zabytkowy wiatrak, jeden z zabytków na Kaszubach. Kaszuby na weekend.
Kaszuby to nie tylko piękne krajobrazy, czyste jeziora i pełne grzybów lasy. To także unikatowe zabytki dawnej techniki.

Weekend na Kaszubach – Półwysep Helski, co warto tu zobaczyć?

Półwysep Helski jest bardzo popularny wśród turystów. Można tu dotrzeć samochodem, kolejką, a nawet tramwajem wodnym. Jego północną stronę zajmuje piaszczysta, szeroka plaża. Na stronie południowej i w centrum znajduje się las sprzyjający wycieczkom rowerowym i spacerom. Na Helu warto także odwiedzić znane na całą Polskę fokarium. Szczególnym powodzeniem cieszą się odbywające się w nim pokazy karmienia fok.

Weekend na Kaszubach – Lembork miasto dla entuzjastów historii

Lembork powinni odwiedzić ci, dla których szczególnie ważne jest zwiedzanie zabytków i poznawanie historii regionu. Można tu bowiem zobaczyć: średniowieczne mury razem z dobrze zachowaną Basztą Bluszczową, pozostałości po zamku krzyżackim, zabytkowy Kościół Św. Jakuba, neogotycki ratusz wraz ze skarbcem oraz elementy eklektycznej i secesyjnej zabudowy. W mieście znajdują się także warte obejrzenia muzea.

Szwajcaria Kaszubska – aktywny wypoczynek wśród przyrody

Planując weekend na Kaszubach, warto pomyśleć o odwiedzeniu centralnej części pojezierza Kaszubskiego. Obszar charakteryzuje się malowniczymi i czystymi jeziorami oraz zalesionymi pagórkami. Można tu zatem uprawiać sporty wodne, organizować wycieczki rowerowe, poruszać się szlakami pieszymi lub wypoczywać nad brzegami jezior. Taka charakterystyka sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dlaczego weekend na Kaszubach?

Na krótszy lub dłuższy wypoczynek na Kaszubach decyduje się wiele osób. Znajduje się tu wiele zabytków, szlaków pieszych i rowerowych oraz innych atrakcji. Dzięki temu zadowoleni będą zarówno amatorzy aktywnego wypoczynku na łonie natury, jak i osoby wolące poleniuchować na plaży nad morzem lub jeziorem.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także o Krynicy Morskiej na weekend.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż.

Tekst: Magdalena Kozłowska

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia