Wywiad z prezesem WKD

112
Na zdjęciu prezes WKD Michał Panfil. Wywiad z prezesem WKD.
O jubileuszu 95-lecia Warszawskiej Kolei Dojazdowej rozmawiamy z jej prezesem Michałem Panfilem.

Zapraszamy na wywiad z prezesem zarządu i dyrektorem generalnym WKD Michałem Panfilem. Warszawska Kolej Dojazdowa w tym roku świętuje 95-lecie powstania. Dodatkowo popularna WuKaDka rozpoczęła drugą edycję kampanii społecznej pn. “Twoja Bezpieczna WuKaDka”. Promuje w niej nie tylko właściwe zachowania na drodze i przejazdach kolejowych, ale także właściwe numery alarmowe. Przede wszystkim numer 112 i numery do służb kolejowych. I właśnie o tej kampanii, jak i obchodach jubileuszu WKD rozmawiamy w Radiu Bezpieczna Podróż z ww. prezesem Michałem Panfilem.

Michał Panfil jest absolwentem Instytutu Transportu Kolejowego w Leningradzie o specjalności eksploatacja kolei. Ukończył Studia Podyplomowe z zakresu controlingu, zarządzania i marketingu na Uniwersytecie w Szczecinie. Z kolei na Politechnice Płockiej ukończył Metodykę Szkolenia Zawodowego. Z koleją jest związany od 40 lat. Pierwsze doświadczenia zdobywał jako dyżurny ruchu. Następnie był technologiem inżynierem, naczelnikiem stacji, naczelnikiem rejonu. Zawodowo związany był m.in. z warszawskim Oddziałem Regionalnym PKP PLK oraz Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK. Od marca 2008 r., był członkiem Rady Nadzorczej spółki Koleje Mazowieckie, a od lipca 2010 r. był członkiem zarządu, dyrektorem handlowym KM. Od lipca 2017 roku jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Wywiad z prezesem WKD Michałem Panfilem

Zainteresował cię temat Warszawskiej Kolei Dojazdowej? Chciałbyś wiedzieć więcej? Przeczytaj także o Izbie Tradycji EKD/WKD.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!