Rusza ŻTC BIKE RACE 2022

375

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu zawodnicy podczas jednego z wyścigów ŻTC BIKE RACE 2021. Rusza ŻTC BIKE RACE 2022
Już 24 kwietnia 2022 ruszy kolejna odsłona ŻTC BIKE RACE

Już w najbliższą niedzielę – 24 kwietnia odbędzie się XIV Memoriał Feliksa Rawskiego. Będzie to jednocześnie początek zmagań w ramach ŻTC BIKE RACE 2022.

Tradycyjnie w ramach rywalizacji w Mińsku Mazowieckim odbędzie się Memoriał Feliksa Rawskiego, będzie to już jego czternasta edycja. Zawodnicy pojadą na rundzie o długości 18 km, która prowadzi drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Biuro zawodów będzie mieścić się przy MOSiR w Mińsku Mazowieckim. Natomiast start ostry z miejscowości Arynów-Królewiec ulica Dojazdowa przy trasie A2 – 5 km na północ.

Zapraszamy wszystkich do Mińska Mazowieckiego. To właśnie tam w tym roku rozpoczynamy wielkie zmagania ŻTC BIKE RACE 2022 z pewnością nie zabraknie wielu kolarskich emocji. Bez wątpienia tegoroczny sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Z wieloma zmianami w cyklu – zachęca do udziału w zawodach, ich dyrektor Wojciech Pawelec.

ŻTC BIKE RACE 2022 – najważniejsze zmiany

Jeśli o zmianach mowa, to najważniejsza z nich zaszła w klasyfikacji generalnej. Wprowadzono również dwustopniową klasyfikację generalną SUPER PRESTIGE. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 9 etapach cyklu w sezonie 2022. Na finale kategorie M20, M30, M40, M50 i RED mają być podzielone na dwa peletony startowe. Zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce obliczonej po 9 (z 10 planowanych) etapach przeniesionych zostanie do PELETONU MISTRZÓW. W związku z tym pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. W wypadku nieobecności na starcie osoby z pierwszej dziesiątki do PELETONU MISTRZÓW wchodzi osoba z kolejnego miejsca obecna na zawodach.

ŻTC BIKE RACE 2022 – nagrody

Jak zwykle nie zabraknie atrakcyjnych nagród. Zwycięzcy poszczególnych kategorii w klasyfikacji generalnej powalczą o tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii, apartamentowiec KALIA w Słonecznym Brzegu – wybór należy do zwycięzcy. Drużyny ścigające się w FIT RACE do wygrania mają przedłużony weekend tj. czwartek-piątek-sobota-niedziela w pensjonacie SPORTHAUS Sosnówka dla 12 osób. A na poszczególnych etapach na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe.

Na zakończenie warto przypomnieć, że organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Z pewnością bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Wyścig ŻTC BIKE RACE 2021

Patronem medialnym imprezy jest Radio Bezpieczna Podróż, którego możesz posłuchać tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia