Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne

0
72
Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne. Wójt gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska. Uśmiechnięta, krótkowłosa w okularach, ubrana w niebieski żakiet.
Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne. Wójt gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska.

O tym w jaki sposób gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne, opowiedziała na antenie Radia Bezpieczna Podróż, Pani Kinga Anna Sosińska wójt gminy Stanisławów. Zgodnie z danymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie liczącej 6700 mieszkańców jest 101 osób z niepełnosprawnościami, 67 z nich to dorośli natomiast 34 to dzieci. GOPS na bieżąco monitoruje potrzeby i realizuje działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Gmina realizuje szereg działań wynikających z ustaw: o pomocy społecznej czy też  o świadczeniach rodzinnych. Przede wszystkim przyznaje się i wypłaca różnego rodzaju zasiłki. Podejmuje się również wielorakie inicjatywy. Na przykład obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, które odbywają się cyklicznie już od trzech lat. Wtedy można uczestniczyć w koncertach Moniki Kuszyńskiej oraz występach Kabaretu pod Wyrwigroszem. O wszystkich działaniach możecie posłuchać tutaj:

Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne – Lokalne społeczności mają głos – 25.04.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.