Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne

337

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne. Wójt gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska. Uśmiechnięta, krótkowłosa w okularach, ubrana w niebieski żakiet.
Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne. Wójt gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska.

O tym w jaki sposób gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne, opowiedziała na antenie Radia Bezpieczna Podróż, Pani Kinga Anna Sosińska wójt gminy Stanisławów. Zgodnie z danymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie liczącej 6700 mieszkańców jest 101 osób z niepełnosprawnościami, 67 z nich to dorośli natomiast 34 to dzieci. GOPS na bieżąco monitoruje potrzeby i realizuje działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Gmina realizuje szereg działań wynikających z ustaw: o pomocy społecznej czy też  o świadczeniach rodzinnych. Przede wszystkim przyznaje się i wypłaca różnego rodzaju zasiłki. Podejmuje się również wielorakie inicjatywy. Na przykład obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, które odbywają się cyklicznie już od trzech lat. Wtedy można uczestniczyć w koncertach Moniki Kuszyńskiej oraz występach Kabaretu pod Wyrwigroszem. O wszystkich działaniach możecie posłuchać tutaj:

Gmina Stanisławów wspiera osoby niepełnosprawne – Lokalne społeczności mają głos – 25.04.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia