Protest pracowników skarbówki

388

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Protest pracowników skarbówki. Na ilustracjitablica informacyjna urzędu skarbowego. Poziomy, czerwony prostokąt z cienką białą obramówką. Wewnątrz biały napis
Protest pracowników skarbówki. Osoby, które odkładają rozliczenie swojego PIT-u na ostatnią chwilę, mogą napotkać na utrudnienia.

Osoby, które odkładają rozliczenie swojego PIT-u na ostatnią chwilę, mogą napotkać na utrudnienia. W ostatnim tygodniu kwietnia, odradzamy wizytę w skarbówce w dniach 25 kwietnia do 2 maja godzinach 12:00 do 12:15. W tym właśnie czasie , odbędzie się protest pracowników skarbówki urzędnicy skarbowi będą odchodzić od swoich biurek. Wszystko to przez akcję protestacyjną, urzędnicy domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy.

Protest pracowników skarbówki – powody

Jak powiedział Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa, w akcji protestacyjnej bierze udział około 60% pracowników skarbówki. – „Nie damy się zastraszyć i będziemy protestować do skutku. Pracownicy są oburzeni polityką rządu – niskimi płacami, brakami podwyżek, dodawaniem obowiązków pracownikom KAS bez podnoszenia wynagrodzeń. Nasza akcja odchodzenia od biurek będzie trwała do 2 maja. Domagamy się podniesienia wynagrodzeń zasadniczych o co najmniej 20% i realizacji zaległej uchwały modernizacyjnej. Brak realizacji naszych postulatów będzie oznaczać eskalację działań protestacyjnych”.

Protest pracowników skarbówki – premier poinformowany

Wcześniej w stosownym piśmie liderka w Krajowej Administracji Skarbowej, Agata Jagodzińska oraz przewodniczący Związku Zawodowego Celkas, Ryszard Margas poinformowali premiera, Mateusza Morawieckiego.

Informują w nim, że „Przyczyną protestu jest zlekceważenie przez szefa KAS oraz premiera naszych postulatów wzrostu wynagrodzeń podstawowych o 20% i realizacji zaległej uchwały modernizacyjnej. Ponadto prowadzone przez nasze organizacje spory zbiorowe we wszystkich województwach doszły do etapu spisania protokołu rozbieżności i nie widzimy woli dyrektorów Izb Administracji Skarbowych, by spełnili nasze żądania”. Podjęcie takiej decyzji działacze argumentują „pogarszaniem się sytuacji pracowników i funkcjonariuszy” w wyniku rosnącej inflacji oraz wzrostu stóp procentowych. Przy czym, tegoroczne podwyżki płac nie wpłynęły na poprawę sytuacji pracowników.

W wywiadzie udzielonym Rzeczypospolitej, Agata Jagodzińska powiedziała – „Według niedawnego raportu szefa służby cywilnej aż 40% wszystkich godzin nadliczbowych w całej służbie przypada na pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Do tego doszły nowe zadania związane z Polskim Ładem. Jest on pakietem przepisów niespójnych i skomplikowanych, a to my będziemy musieli brać odpowiedzialność za ich egzekwowanie”. Dodała również, że pracownicy skarbówki w ostatnich latach mieli jedynie niewielkie podwyżki płac. Natomiast obiecanych dodatków z tzw. funduszu modernizacyjnego KAS za 2020 i 2021 rok nie otrzymali w ogóle.

Związkowcy poinformowali również, że jeśli protest nie odniesie pozytywnego efektu do 15 maja 2022 roku, protest będzie się nasilał.

Materiał wideo: PIT-37 2022 za rok 2021

Może cię również zainteresować: Nowe zasady kupna samochodu od 2023

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia