Jacek Zieliński – Legia Warszawa

458

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jacek Zieliński - Legia Warszawa
Jacek Zieliński - Legia Warszawa

Jacek Zieliński urodził się 10 października 1967 roku w Wierzbicy. W 1979 roku rozpoczął karierę w drużynie juniorów Orła Wierzbica, a już cztery lata później zagrał już w seniorach tego zespołu. Skąd w 1985 r. przeniósł się do Iglopolu Dębica. Jest związany z Legią przez większość swojej kariery, a dokładnie od 1992 r, z krótkimi przerwami. Jako piłkarz był filarem defensywy Legii, a także reprezentacji Polski. Dla klubu z Łazienkowskiej zagrał w 404 meczach i strzelił 9 bramek. Zdobył z nią 3 mistrzostwa, 3 puchary Polski, superpuchar, a także wystąpił w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Brał udział również w mistrzostwach świata w 2002 roku.

Jacek Zieliński – kariera trenerska

W 2004 roku po zwolnieniu z funkcji trenera Dariusza Kubickiego objął tymczasowo to stanowisko wspólnie z Lucjanem Brychczym i Krzysztofem Gawarą. Gdy nie udało się zatrudnić Czecha Józefa Chovanca, już na stałe objął obowiązki pierwszego trenera. W lidze zajął z drużyną 3 miejsce i awansował do półfinału pucharu Polski. Szkoleniowcem drużyny ze stolicy był do września 2005 roku. Jednak nie odszedł z Legii tylko został asystentem nowego trenera, Dariusza Wdowczyka, który zdobył z nią mistrzostwo Polski. 13 kwietnia 2007 roku po dymisji szkoleniowca Zieliski po raz drugi objął stery w klubie. Łącznie bedąc trenerem Legii Warszawa wygrał 22 mecze, 13 zremisował i 15 przegrał. Zastąpiony został 3 czerwca przez Jana Urbana.

legia warszawa stadion

Jacek Zieliński – dalsze losy trenerskie

W kolejnym sezonie trenował drużynę Korony Kielce. W lipcu 2008 roku jego losy skrzyżowały się z gdańską Lechią. Z początkiem 2010 r. został asystentem Franciszka Smudy w reprezentacji Polski. A od sierpnia 2012 do lutego 2014 r. trenował reprezentacje Polski do lat 20.

Jacek Zieliński – Dyrektor sportowy

Obecnie, od końca grudnia zeszłego roku Jacek Zieliński został dyrektorem sportowym klubu. Zajął to miejsce po zwolnionym Radosławie Kucharskim. Odpowiada m.in. za politykę transferową oraz trenerską klubu, za cały pion sportowy pierwszej jak i drugiej drużyny, a także skautingu i akademii.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o Sporcie ruchowym osób niepełnosprawnych

Zapraszam do słuchania naszego Radia :

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia