Transfer osoby niepełnosprawnej do auta

937

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu autor artykułu przy samochodzie osobowym do artykułu.Transfer osoby niepełnosprawnej do auta.
Transfer osoby niepełnosprawnej do samochodu osobowego.

Transfer osoby niepełnosprawnej do auta – jak przesadzić osobę niepełnosprawną, która nie pomaga?

Brak sprawności nie oznacza przymusu podróżowania tylko środkami transportu przeznaczonymi dla inwalidów. Często jednak nieumiejętność wykonania transferu powoduje ograniczenie uczestnictwa niepełnosprawnego w życiu społecznym.

Cała procedura nie jest szczególnie trudna zwłaszcza, jeśli wiadomo, jak to zrobić. Stosując odpowiednie sposoby możesz przesadzić nawet mocno ograniczoną ruchowo osobę. Najważniejszą częścią całego procesu jest zachowanie środków bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa przesadzanego, jak i przesadzającego.

Transfer osoby niepełnosprawnej do samochodu – jak można ułatwić wsiadanie i wysiadanie z samochodu seniorom i niepełnosprawnym?

Pomoc w przesiadaniu z wózka do samochodu i odwrotnie. Osoby poruszające się na wózku z czasem zaczynają mieć problemy z bezpiecznym wsiadaniem do auta. Zwiększa się masa ciała, słabną ręce, spada kondycja. Z czasem przesiadanie się z wózka do samochodu zaczyna sprawiać problemy. Wówczas niezwykle pomocna może okazać się składana deska transferowa czy też podnośnik.

Transfer osoby niepełnosprawnej do auta – deska do przesiadania

Poniżej znajduję się krótki filmik przedstawiający przenośna deska do przesiadania z wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego kierowcy.

Transfer osoby niepełnosprawnej do auta – podnośnik

Nowatorskim rozwiązaniem na rynku polskim ułatwiającym funkcjonowanie osób niepełnosprawnych jest podnośnik dla niepełnosprawnych do samochodu. To bardzo łatwy i szybki sposób umożliwiający transport osoby niepełnosprawnej z wózka inwalidzkiego bezpośrednio na fotel samochodowy po stronie pasażera, a w niektórych przypadkach także kierowcy.

Podnośnik do adaptacji samochodu to stalowe ramię, które w razie potrzeby montuje się do zainstalowanego wcześniej zaczepu pomiędzy kokpitem a fotelem. Ramię unosi się wraz z osobą niepełnosprawną w kierunku siedzenia pojazdu. Mechanizm obsługiwany jest automatycznie, dzięki czemu cała operacja przeprowadzana jest bez wysiłku opiekuna przy zachowaniu pełnego komfortu pacjenta. W tym przypadku, również poniżej znajduję się filmik z podnośnikiem.

Transfer osoby niepełnosprawnej do auta – pasażer/własne doświadczenie

Podróż osoby niepełnosprawnej samochodem osobowym jako pasażer. Opiszę, jak to wygląda z mojej perspektywy. Już kilka razy miałem okazję odbywać podróż samochodem osobowym. Opowiem, ze swojego kilkuletniego doświadczenia sama podróż jest bardzo prosta, ale najważniejsze to jest dostać się do takiego auta i wydostać się z niego. Jak wiadomo dla osoby z niedowładem czterech kończyn samemu wsiąść i wysiąść z samochodu.

Na zdjęciu autor artykułu przy syrence do artykułu. Transfer osoby niepełnosprawnej do auta.
Transfer osoby niepełnosprawnej do auta – Syrenka.

Ja akurat potrzebuję pomocy osób trzecich, a dokładnie dwie osoby. Ustawiam, się przy samochodzie przy otwartych drzwiach w samochodzie zawsze wybieram opcję miejsca z przodu. Ponieważ z przodu zazwyczaj jest więcej miejsca i łatwiej jest wsiąść. Wspominałem o pomocy dwóch osób i tak jak już ustawiłem się w bezpiecznym i najbardziej wygodnym odstępie dla mnie i oczywiście dla tych osób, którzy pomagają mi wsiąść. Jedna osoba łapie mnie pod pachy, a druga osoba za nogi przy kolanach. I taka sama zasada jest przy wysiadaniu z auta. I co wtedy z wózkiem? To w zależności od pojemności bagażnika jak pozwala wielkość bagażnika, to ten wózek wkładamy w całości bez konieczności rozkładania wózka. A jak jest taka potrzeba demontuję się koła i wózek dodatkowo można złożyć.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Blind Football Dyscyplina Paraolimpijska

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia