Gmina Dobre kulturą stoi

363

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gmina dobre kulturą stoi. Portret brodatego mężczyzny trzymającego w dłoni figurkę nagiej kobiety. To artysta rzeźbiarz Konstanty Laszczka.
Portret Konstantego Laszczki autorstwa Leona Wyczółkowskiego, ok 1902 rok.

Gmina Dobre kulturą stoi

Dzisiaj nasze pasmo „lokalne społeczności mają głos” gości Panią Emilię Szymańską, która ma pod swoją opieką muzeum w Dobrem. To wyjątkowe miejsce jest poświęcone wybitnemu artyście Konstantemu Laszczce. Ten znany artysta zajmował się przede wszystkim rzeźbą portretową, ale spełniał się również w rzeźbie monumentalnej, ceramice, malarstwie, grafice i rysunku satyrycznym. Za namową Juliana Fałata objął katedrę rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, trzykrotnie był rektorem ASP. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o artyście oraz historii powstania muzeum.

Gmina Dobre Kulturą stoi – Lokalne społeczności mają głos – 17.05.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na naszej antenie. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Może cię również zainteresować: Gmina Dobre pomaga osobom z niepełnosprawnościami

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia