Wakacje kredytowe – co warto wiedzieć !

291

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wakacje kredytowe oznaczają zawieszenie spłat rat kredytów na określony czas. Nie zmieniają jednak niczego w ogólnej kwocie – po prostu trzeba będzie ją spłacić w późniejszym terminie. Jest to rozwiązanie dla kredytobiorców, którzy czasowo zmagają się z problemami finansowymi. We wtorek, Rząd przyjął projekt ustawy o finansowaniu społecznym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. W projekcie przedstawiono pakiet zmian dla osób z kredytami hipotecznymi, w tym wakacje kredytowe. Wakacje kredytowe będzie można wziąć tylko na jedną umowę kredytową, nie zostały jednak określone limity finansowe. Wniosek można będzie składać w postaci papierowej lub elektronicznej. Istnieje możliwość zawieszenia spłat rat kredytów hipotecznych łącznie na osiem miesięcy. Z czego kredytobiorcy będą mogli skorzystać w dwóch dowolnych miesiącach trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku, oraz po jednym miesiącu w każdym z kwartałów 2023 roku.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia