Elon Musk ponownie znalazł się na ustach światowych mediów. Tym razem do akt prawnych wypłynęła niemoralna propozycja, którą miał złożyć pewnej stewardessie. W jaki sposób próbuje się tłumaczyć prawdopodobnie najbogatszy człowiek świata?
Niemoralna propozycja – Elon Musk – okoliczności zdarzenia
Do dwuznacznej sytuacji miało dojść w 2016 roku. Według zeznań stewardessy biznesmen w trakcie masażu miał eksponować swoje ciało oraz dopuścić się kontaktu fizycznego bez jej zgody. Ponadto poprosił o masaż erotyczny, w zamian oferując drogie prezenty. Elon Musk wiedząc, że kobieta w wolnym czasie lubi jeździć konno, zaproponował jej kupno własnego konia. Samo oskarżenie wpłynęło w roku 2018. W tym czasie kariera kobiety mocno ucierpiała, co jak sama przyznała – było konsekwencją odmowy propozycji ze strony biznesmena. Podobno nawet w umowie miała zawartą klauzulę, w której było napisane, że nie wolno jej nieprzychylnie wypowiadać się o miliarderze. Choć Elon Musk nie złożył szerszego oświadczenia w tej sprawie, to podkreślił jednak, że w życiu nie miał skłonności do molestowania seksualnego. Dodał także, iż według niego powyższe oskarżenie motywowane jest wyłącznie politycznie. Media dotarły też do wiceprezesa jednej z jego społek, który nie skomentował jednak powyższych doniesień.
Niemoralna propozycja – Elon Musk – to nie pierwsza sytuacja
W 2009 roku Martin Eberhard – były dyrektor Tesli, podał Elona Muska do sądu, oskarżając go o zniesławienie. Konkretnie spór miał dotyczyć kwestii związanej z prawem do używania tytułu założyciela firmy. Sąd jednak odrzucił wniosek oskarżyciela, uznając, że firma jest dziełem dwóch jednostek. W 2018 roku z kolei została odnaleziona grupa, uwięzionych w jaskini, trzynastu turystów. Elon Musk zaoferował, by ludzie z jego firmy pomogli w akcji ratunkowej (dodał m.in. użycie łodzi podwodnej). Jednej z nurków otwarcie skrytykował w mediach jego plan działania, używając przy tym ostrych słów. W odpowiedzi biznesmen wypuścił do sieci serie komunikatów na Twitterze, w których stwierdził, że nigdy nie widział go w jaskini. Następnie poprosił nurka o wysłanie filmu z akcji ratunkowej. Na koniec dodał jednak, że jego kapsuła dotrze na miejsce. Swój wpis opatrzył jednak obraźliwymi stwierdzeniami, za które po dwóch dniach osobiście przeprosił.
Niemoralna propozycja – Elon Musk – sylwetka biznesmena
Elon Musk to nie tylko biznesmen, ale i filantrop. Jest założycielem, bądź współzałożycielem takich przedsiębiorstw jak: PayPal, Space X czy Tesla. Swój pierwszy program komputerowy sprzedał mając zaledwie 12 lat. W 1997 roku rzucił studia na wydziale fizyki, by założyć swoje pierwsze przedsiębiorstwo. W 2021 roku magazyn „Forbes” okrzyknął go „najbogatszym człowiekiem świata”. Przedsiębiorca w swoim dorobku ma wiele nagród i wyróżnień. 12 lat temu tygodnik „Time” umieścił mężczyznę w gronie 100 najbardziej wpływowych ludzi świata. Z kolei w miesięczniku „Esquire” został mianowany wpływowym człowiekiem XXI wieku. Czy jednak niemoralna propozycja, której miał się dopuścić była prawdą czy jedynie wymyśloną fikcją? Tego być może wkrótce się dowiemy.
Foto: Wikimedia Commons
Zobacz także: Upadek Nord Stream II