Rekordowo wysokie ceny opału

56
Rekordowo wysokie ceny opału
Rekordowo wysokie ceny opału - Ekogroszek

Rekordowo wysokie ceny opału w maju 2022 roku były wyższe niż jeszcze kilka miesięcy temu. Koszt każdego rodzaju opału idzie w górę. Ostatni sezon grzewczy odbił się już na kieszeniach Polaków. Eksperci prognozują, że przyszła zima również nie przyniesie ulgi dla naszych finansów.

W wielu przypadkach, jeśli ogrzewamy dom gazem. Używamy go również do podgrzewania wody i gotowania, co oznacza wzrost rachunków.  Cena gazu nie zmieni się już w tym roku dla klientów indywidualnych i wrażliwych. Niezależnie od tego co się dzieje ceny zostały ustalone i zamrożone do końca roku – mówi Rafał Pazura, rzecznik prasowy PGNiG.

Z końcem roku cena ekogroszku  sięgała ok. 1400 zł. Obecnie za tonę ekogroszku w workach zapłacimy nawet 3 000 zł.

Wysokie są również ceny drewna. Pod koniec maja została podjęta decyzja Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych „że drewno najniżej jakości, w pierwszej kolejności może zostać kupione przez lokalnych mieszkańców.

Ogrzewanie domu pelletem staje się bardziej popularne. Gdy kupujemy np. kilka ton pelletu z myślą o zaopatrzenie się na cały sezon grzewczy, różnica w cenie może wynieść nawet kilkaset złotych.