Rekordowo wysokie ceny opału

340

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rekordowo wysokie ceny opału
Rekordowo wysokie ceny opału - Ekogroszek

Rekordowo wysokie ceny opału w maju 2022 roku były wyższe niż jeszcze kilka miesięcy temu. Koszt każdego rodzaju opału idzie w górę. Ostatni sezon grzewczy odbił się już na kieszeniach Polaków. Eksperci prognozują, że przyszła zima również nie przyniesie ulgi dla naszych finansów.

W wielu przypadkach, jeśli ogrzewamy dom gazem. Używamy go również do podgrzewania wody i gotowania, co oznacza wzrost rachunków.  Cena gazu nie zmieni się już w tym roku dla klientów indywidualnych i wrażliwych. Niezależnie od tego co się dzieje ceny zostały ustalone i zamrożone do końca roku – mówi Rafał Pazura, rzecznik prasowy PGNiG.

Z końcem roku cena ekogroszku  sięgała ok. 1400 zł. Obecnie za tonę ekogroszku w workach zapłacimy nawet 3 000 zł.

Wysokie są również ceny drewna. Pod koniec maja została podjęta decyzja Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych „że drewno najniżej jakości, w pierwszej kolejności może zostać kupione przez lokalnych mieszkańców.

Ogrzewanie domu pelletem staje się bardziej popularne. Gdy kupujemy np. kilka ton pelletu z myślą o zaopatrzenie się na cały sezon grzewczy, różnica w cenie może wynieść nawet kilkaset złotych.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia