Czy rząd planuje bon na węgiel?

0
138
Czy rząd planuje bon na węgiel?
Czy rząd planuje bon na węgiel?

Mimo, że za oknami świeci słońce i temperatury już raczej wiosenne, to my Polacy i tak myślimy już o nadchodzącej zimie, a to wszystko przez rosnące ceny węgla. Od dłuższego czasu węgiel drożeje z dnia na dzień w niekontrolowany sposób.
Rząd wprowadził obowiązek wymiany pieców i wielu z nas już takiej wymiany dokonało. Sprawiło to, że w nowym piecu na np. ekogroszek nie napalimy już drewnem, tylko wspomnianym paliwem. Aktualna cena ekogroszku w składach to średnio 3000 zł za tonę, gdzie jeszcze rok temu kosztował 1500 zł . Wcześniej normalną ceną było nawet 700 zł.
Teoretycznie można kupić węgiel bezpośrednio z kopalni, np. przez ” sklep PGG” , 2 tony węgla workowanego lub 5 ton węgla luzem , na jedno gospodarstwo domowe. Wówczas cena jest bardziej atrakcyjna i wynosi zaledwie 830- 860 zł za tonę. Jednak olbrzymie zainteresowanie Polaków sprawia, że taka transakcja jest obecnie niemożliwa z powodu przeciążenia strony internetowej.
Czy istnieje zatem jakieś rozwiązanie tej trudnej sytuacji ?
Otóż tak!
Jak czytamy w magazynie WRC. net. pl. wystarczyłoby aby rząd stworzył ku temu odpowiedni program, ponieważ aktualny system to raj dla oszustów i naciągaczy. Jak pisze redaktor magazynu WRC. net. pl. po odebraniu zaświadczenia z gminy o rodzaju pieca, przysługiwałoby każdemu chętnemu gospodarstwu domowemu- do wyboru 2 tony węgla workowanego lub 5 ton węgla luzem prosto z kopalni. Po odebraniu zaświadczenia wypełnilibyśmy odpowiedni formularz, który ustaliłby dla nas kolejkę do danej kopalni z dniem odbioru węgla.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!