Czy rząd planuje bon na węgiel?

446

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy rząd planuje bon na węgiel?
Czy rząd planuje bon na węgiel?

Mimo, że za oknami świeci słońce i temperatury już raczej wiosenne, to my Polacy i tak myślimy już o nadchodzącej zimie, a to wszystko przez rosnące ceny węgla. Od dłuższego czasu węgiel drożeje z dnia na dzień w niekontrolowany sposób.
Rząd wprowadził obowiązek wymiany pieców i wielu z nas już takiej wymiany dokonało. Sprawiło to, że w nowym piecu na np. ekogroszek nie napalimy już drewnem, tylko wspomnianym paliwem. Aktualna cena ekogroszku w składach to średnio 3000 zł za tonę, gdzie jeszcze rok temu kosztował 1500 zł . Wcześniej normalną ceną było nawet 700 zł.
Teoretycznie można kupić węgiel bezpośrednio z kopalni, np. przez ” sklep PGG” , 2 tony węgla workowanego lub 5 ton węgla luzem , na jedno gospodarstwo domowe. Wówczas cena jest bardziej atrakcyjna i wynosi zaledwie 830- 860 zł za tonę. Jednak olbrzymie zainteresowanie Polaków sprawia, że taka transakcja jest obecnie niemożliwa z powodu przeciążenia strony internetowej.
Czy istnieje zatem jakieś rozwiązanie tej trudnej sytuacji ?
Otóż tak!
Jak czytamy w magazynie WRC. net. pl. wystarczyłoby aby rząd stworzył ku temu odpowiedni program, ponieważ aktualny system to raj dla oszustów i naciągaczy. Jak pisze redaktor magazynu WRC. net. pl. po odebraniu zaświadczenia z gminy o rodzaju pieca, przysługiwałoby każdemu chętnemu gospodarstwu domowemu- do wyboru 2 tony węgla workowanego lub 5 ton węgla luzem prosto z kopalni. Po odebraniu zaświadczenia wypełnilibyśmy odpowiedni formularz, który ustaliłby dla nas kolejkę do danej kopalni z dniem odbioru węgla.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia