Drożyzna w Polsce szaleje

400

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Drożyzna w Polsce szaleje -warzywa i owoce
Drożyzna w Polsce szaleje - warzywa i owoce

Inflacja w maju tego roku osiągnęła rekordowy poziom 13,9 proc. Ma to wpływ na drożyznę w Polsce – ceny produktów oraz usług są regularnie podnoszone. Więcej zapłacimy także za zakupy na bazarach, targowiskach oraz ryneczkach.

Do niedawna oszczędności na zakupach można było szukać w innych miejscach niż sklepy. Wiele produktów taniej można było kupić np. na ryneczkach i bazarach.

Wzrost cen warzyw i owoców w Polsce ma wpływ na decyzje zakupowe. Zdecydowana większość Polaków uważa, że ceny świeżych warzyw oraz owoców są wyższe od tych z zeszłego roku.

Z badania Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna wynika także, że zdaniem Polaków w porównaniu z poprzednim rokiem najbardziej zdrożały czereśnie, pomidory, a także truskawki.

Co więcej, 64 proc. uczestników panelu przyznało, że kupuje mniej młodych warzyw oraz owoców niż w zeszłym roku. Powodem jest wzrost cen.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia