Leki przeciwgorączkowe – Gripex

Leki przeciwgorączkowe Paracetamol

435

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki przeciwgorączkowe – Gripex

Lek przeciwgorączkowy Gripex to sprzymierzeniec grypy i przeziębienia. Oprócz niego na warsztat będą brane zamienniki tego leku.

Leki przeciwgorączkowe – Gripex historia

Gripex zawiera w sobie najwięcej Paracetamolu. Do pozostałych składników leku należy: pseudoefedryna oraz dekstrometrofan. Francuski chemik Charles Frédéric Gerhardt odkryłsubstancję Paracetamolu w 1852 roku.w Do pierwszego zsyntezowania Paracetamolu doszło w 1878roku w Stanach Zjednoczonych, przez amerykańskiego chemika Harmona Northropa Morse’a. W moczu tych osób, które przyjmowały fenacetynę (jeden z najstarszych środków przeciwbólowych)znalazł niemiecki lekarz Josef Freiherr von Mering Paracetamol w 1893 roku.

Leki przeciwgorączkowe – Gripex historia od XX. wieku

W 1956 roku rozpoczęto sprzedawany ten lek pod nazwą Panadol, jednak już w latach 60. XX wieku udowodniono ciężkie uszkodzenia wątroby poprzez przedawkowanie Paracetamolu. Jeśli chodzi o lata 70. i 80. jego sprzedaż znacząco rosła. Kolejnym składnikiem Gripexu, o którym warto sobie powiedzieć jest pseudoefedryna. Pseudoefedryna powstała z efedryny. Efedryna została wyizolowana z rośliny Ephedra vulgaris przez japońskiego chemika i farmaceutę – Nagayoshi Nagai w 1885 roku. Warto jeszcze wspomnieć o dekstrometrofanie, który wszedł na rynek w 1959 roku. W 1973 zakazano tego składniku w Stanach przez krótki okres czasu. Dekstrometrofan do dziś jest dostępny w sprzedaży.

Leki przeciwgorączkowe – Gripex działanie substancji leku

Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Skutecznie działa na ból głowy (także ból migrenowy i napięciowy), ból zęba, ból miesiączkowy, ból mięśniowy. Paracetamol jest stosowany na gorączkę u dzieci i dorosłych, i kobiet w ciąży. Pseudoefedryna jest dekstroizomerem pochodnej do Psueudoefedryny, efedryny. Stosowana najczęściej do zmniejszania przekrwienia w stanach takich jak przekrwienie błony śluzowej nosa,przekrwienie zatok i przekrwienie trąbki Eustachiusza. Trąbką Eustachiusza, jest przewodem łączącymucho środkowe z częścią nosową gardła. Pseudoefedryna łagodzi także objawy zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem, alergią i katarem siennym. Dekstrometorfan jest D-izomerem analogu kodeiny, czyli tzw. narkotyku dla ubogich. D-izomer analogu kodeiny jest pochodną morfiny. Dekstrometorfan łagodzi lub hamuje kaszel, zmniejsza jego częstotliwość i intensywność. Nie działa przeciwbólowo. Dodatkowo może uzależniać, gdyż jest wyżej wspomnianą pochodną morfiny.

Leki przeciwgorączkowe – Gripex czym jest i jak działa?

Gripex to lek przyjmowany w tabletkach. Jest to lek niewskazany dla dzieci poniże 6. roku życia. Gripex łagodzi przeziębienia i grypy oraz jest lekiem pomocniczo w przebiegu zapaleniu zatok. Są Preparaty, które pomagają zwalczać gorączkę, bóle mięśni, głowy i gardła, katar oraz kaszel. Środek występuje również pod różnymi nazwami. Ten lek z nazwą control zapobiega przeziębieniu się już po wystąpieniu pierwszych objawów. Gripex hot zatoki to jest najsilniejsza pastylka na zatoki. Ten lek z nazwą max to najsilniejsza pastylka zwalczająca grypę i przeziębienia. Ten lek z nazwą hot max podobnie jak Gripex max to najsilniejsza pastylka zwalczająca grypę i przeziębienia. Gripex hot to całościowa pastylka na przeziębienie i grypę. lek na noc pomaga w zasypianiu. Zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Ten lek z nazwą duo to nowoczesna pastylka, którą można rozpuścić oraz spożywać w pastylce. Podobnie do Gripexu działa między innymi Grypostop, choć różni się składem.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia