Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia

95
Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia
Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia. Nowym trenerem pierwszej drużyny Legii Warszawa po nieprzedłużeniu kontraktu z Aleksandarem Vukoviciem został Kostia Runjaić. Razem z Vukoviciem odeszła część jego sztabu szkoleniowego także Runjaić był zmuszony do uzupełnienia go. Chciałbym państwu przedstawić niektórych z pomocników Niemca.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Aleksandar Rogić

Szefem działu rozwoju drużyny i najbliższym asystentem trenera będzie Serb Aleksandar Rogić. Urodził się on 3 sierpnia 1981 roku, na początku próbował sił jako piłkarz, ale wielkiej kariery nie zrobił. Był on zawodnikiem młodzieżowych drużyn Slobody Użice i OFK Belgrad. Jako senior próbował swoich sił w Policajaca Belgrad, FK Radnicek Belgrad, a także w bośniackiej FK Kozarze. Pierwszy raz asystentem trenera został w sezonie 2007/2008 w maltańskiej drużynie Floriana F. C. W sierpniu 2008 roku został asystentem Radomira Anticia w reprezentacji Serbii i wystąpił w tej roli m. In. na mistrzostwach świata w 2010 r. w RPA. Po nieudanym występie w turnieju zakończonym na odpadnięciu w fazie grupowej już w 2011 r. pracował w sztabie Gorana Stefanovicia w reprezentacji Ghany.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Aleksandar Rogić

Przygoda z afrykańskim klubem jednak trwała tylko rok, wtedy Rogić wrócił do Belgradu, a konkretnie do Partizana także jako asystent. Siedział on na ławce rezerwowych m. In. podczas występów klubu w fazie grupowej Ligi Europy. Potem jeszcze pracował w klubach chińskich i był ponownie asystentem w reprezentacji Serbii. Pierwszym jego klubem w roli pierwszego trenera w 2017 roku była Tallinna infonet. Jeszcze w listopadzie tego samego r. objął stery w Levadii Tallin, tej samej, która wyeliminowała z pucharów Wisłę Kraków. Zdobył z nią puchar i superpuchar Estonii, dotychczas jego ostatnim klubem od listopada 2019 roku była Arka Gdynia, ale już w marcu 2020 r. Rogić zrezygnował z prowadzenia klubu.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Przemysław Małecki

Przemysław Małecki będzie asystentem trenera i analitykiem. Urodził się 20 stycznia 1983 roku w Poznaniu. W sezonie 2015/2016 był koordynatorem drużyny U19 Lecha Poznań. Już rok później Małecki jako pierwszy trener  trenował zawodników Zagłębia Lubin w tej samej kategorii wiekowej. Następnie w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 prowadził kadry Polski U16 i U17. Od 1 lipca 2019 do 26 września 2020 roku Przemysław Małecki był asystentem Rafała Ulatowskiego w rezerwach Lecha Poznań. Od 27 września 2020 r. pracuje w Legii Warszawa z półroczną przerwą.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Inaki Astiz

W karierze piłkarskiej Inakiego Astiza były tylko trzy. Od 2002 roku Astiz grał w rezerwach hiszpańskiej Osasuny, której także był kapitanem. W 2007 roku Hiszpan został wypożyczony do Legii, zadebiutował w lipcu tego samego roku w spotkaniu nieistniejącego Pucharu Intertoto. “Wojskowi” mierzyli się z Vetrą Wilno, mecz zakończył się wynikiem 2:0, zweryfikowanym na walkower 3-0 dla Vetry. W 2008 roku Inaki Astiz wrócił do Osasuny z wypożyczenia, ale już kilka miesięcy później związał się umową z “Wojskowymi” na stałe. Z warszawską drużyną zdobył 2 tytuły mistrza Polski, a także 5 krajowych pucharów. W 2015 r. przeniósł się do Apoelu Limasol, podczas 2 lat zdobył dwa tytuły mistrza Cypru. Po 2 latach znów wrócił do Warszawy, ostatecznie w Legii rozegrał 250 meczy. W rundzie jesiennej ostatniego sezonu został włączony do sztabu Marka Gołębiewskiego i został w nim po przejęciu ekipy przez Vukovicia. Teraz Astiz będzie jednym z asystentów Kosti Runjaicia,

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – reszta sztabu

Trenerami bramkarzy będą wieloletni trener golkiperów Krzysztof Dowhań i były piłkarz Arkadiusz Malarz. Szefem działu przygotowania motoryczno-medycznego został Bartosz Bibrowicz, analitykiem będzie Piotr Parchan. Trenerami przygotowania fizycznego będą Stergios Fotopoulos i Dawid Goliński, szef działu medycznego to Filip Latawiec, a lekarz to Karol Malec. Fizjoterapeutami zostali Bartosz Kot, Szymon Kałuża, Maciej Treutz-Kuszyński i Kacper Balcerzak, dietetykiem drużyny będzie Filip Borys. Kierownikiem Legia LAB został Piotr Żmijewski, dyrektorem zespołu został Konrad Paśniewski, rzecznikiem prasowym będzie Bartosz Zasławski. Kitmanami zostali Sebastian Wołowicz i Krzysztof Rzymowski, szefem kuchni została jedyna kobieta w sztabie Runjaicia Ewa Olejniczak.

1 kolejka sezonu 2022/2023 już 16 lipca, Legia Warszawa zmierzy się w niej na wyjeździe z beniaminkiem Koroną Kielce.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o nowej hali sportowej na Skrze