Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia

375

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia
Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia. Nowym trenerem pierwszej drużyny Legii Warszawa po nieprzedłużeniu kontraktu z Aleksandarem Vukoviciem został Kostia Runjaić. Razem z Vukoviciem odeszła część jego sztabu szkoleniowego także Runjaić był zmuszony do uzupełnienia go. Chciałbym państwu przedstawić niektórych z pomocników Niemca.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Aleksandar Rogić

Szefem działu rozwoju drużyny i najbliższym asystentem trenera będzie Serb Aleksandar Rogić. Urodził się on 3 sierpnia 1981 roku, na początku próbował sił jako piłkarz, ale wielkiej kariery nie zrobił. Był on zawodnikiem młodzieżowych drużyn Slobody Użice i OFK Belgrad. Jako senior próbował swoich sił w Policajaca Belgrad, FK Radnicek Belgrad, a także w bośniackiej FK Kozarze. Pierwszy raz asystentem trenera został w sezonie 2007/2008 w maltańskiej drużynie Floriana F. C. W sierpniu 2008 roku został asystentem Radomira Anticia w reprezentacji Serbii i wystąpił w tej roli m. In. na mistrzostwach świata w 2010 r. w RPA. Po nieudanym występie w turnieju zakończonym na odpadnięciu w fazie grupowej już w 2011 r. pracował w sztabie Gorana Stefanovicia w reprezentacji Ghany.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Aleksandar Rogić

Przygoda z afrykańskim klubem jednak trwała tylko rok, wtedy Rogić wrócił do Belgradu, a konkretnie do Partizana także jako asystent. Siedział on na ławce rezerwowych m. In. podczas występów klubu w fazie grupowej Ligi Europy. Potem jeszcze pracował w klubach chińskich i był ponownie asystentem w reprezentacji Serbii. Pierwszym jego klubem w roli pierwszego trenera w 2017 roku była Tallinna infonet. Jeszcze w listopadzie tego samego r. objął stery w Levadii Tallin, tej samej, która wyeliminowała z pucharów Wisłę Kraków. Zdobył z nią puchar i superpuchar Estonii, dotychczas jego ostatnim klubem od listopada 2019 roku była Arka Gdynia, ale już w marcu 2020 r. Rogić zrezygnował z prowadzenia klubu.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Przemysław Małecki

Przemysław Małecki będzie asystentem trenera i analitykiem. Urodził się 20 stycznia 1983 roku w Poznaniu. W sezonie 2015/2016 był koordynatorem drużyny U19 Lecha Poznań. Już rok później Małecki jako pierwszy trener  trenował zawodników Zagłębia Lubin w tej samej kategorii wiekowej. Następnie w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 prowadził kadry Polski U16 i U17. Od 1 lipca 2019 do 26 września 2020 roku Przemysław Małecki był asystentem Rafała Ulatowskiego w rezerwach Lecha Poznań. Od 27 września 2020 r. pracuje w Legii Warszawa z półroczną przerwą.

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – Inaki Astiz

W karierze piłkarskiej Inakiego Astiza były tylko trzy. Od 2002 roku Astiz grał w rezerwach hiszpańskiej Osasuny, której także był kapitanem. W 2007 roku Hiszpan został wypożyczony do Legii, zadebiutował w lipcu tego samego roku w spotkaniu nieistniejącego Pucharu Intertoto. „Wojskowi” mierzyli się z Vetrą Wilno, mecz zakończył się wynikiem 2:0, zweryfikowanym na walkower 3-0 dla Vetry. W 2008 roku Inaki Astiz wrócił do Osasuny z wypożyczenia, ale już kilka miesięcy później związał się umową z „Wojskowymi” na stałe. Z warszawską drużyną zdobył 2 tytuły mistrza Polski, a także 5 krajowych pucharów. W 2015 r. przeniósł się do Apoelu Limasol, podczas 2 lat zdobył dwa tytuły mistrza Cypru. Po 2 latach znów wrócił do Warszawy, ostatecznie w Legii rozegrał 250 meczy. W rundzie jesiennej ostatniego sezonu został włączony do sztabu Marka Gołębiewskiego i został w nim po przejęciu ekipy przez Vukovicia. Teraz Astiz będzie jednym z asystentów Kosti Runjaicia,

Sztab szkoleniowy Kostii Runjaicia – reszta sztabu

Trenerami bramkarzy będą wieloletni trener golkiperów Krzysztof Dowhań i były piłkarz Arkadiusz Malarz. Szefem działu przygotowania motoryczno-medycznego został Bartosz Bibrowicz, analitykiem będzie Piotr Parchan. Trenerami przygotowania fizycznego będą Stergios Fotopoulos i Dawid Goliński, szef działu medycznego to Filip Latawiec, a lekarz to Karol Malec. Fizjoterapeutami zostali Bartosz Kot, Szymon Kałuża, Maciej Treutz-Kuszyński i Kacper Balcerzak, dietetykiem drużyny będzie Filip Borys. Kierownikiem Legia LAB został Piotr Żmijewski, dyrektorem zespołu został Konrad Paśniewski, rzecznikiem prasowym będzie Bartosz Zasławski. Kitmanami zostali Sebastian Wołowicz i Krzysztof Rzymowski, szefem kuchni została jedyna kobieta w sztabie Runjaicia Ewa Olejniczak.

1 kolejka sezonu 2022/2023 już 16 lipca, Legia Warszawa zmierzy się w niej na wyjeździe z beniaminkiem Koroną Kielce.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o nowej hali sportowej na Skrze

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia