Jak tanio zorganizować wakacje?

364

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak tanio zorganizować wakacje? - plaża
Jak tanio zorganizować wakacje?

Już lada dzień rozpoczną się wakacje każdy zadaje sobie pytanie „Jak tanio zorganizować wakacje?” Niestety w tym roku przez szalejącą inflację i wojnę w Ukrainie ceny wakacji w porównaniu do poprzedniego roku wzrosły średnio o około 30 proc. Mimo to Polacy zmęczeni pandemią, jak i sytuacją panującą za naszą wschodnią granicą, decydują się na wypoczynek.
Co zatem warto wiedzieć, nim wyjedziemy na wymarzony urlop, aby wypocząć i nie wydać przy tym fortuny.


Jak tanio zorganizować wakacje – planuj wcześniej

Jak radzi Agata Biernat z wakacje.pl. jeśli możemy zaplanować urlop z wyprzedzeniem, warto tak zrobić. W przedsprzedaży biura podróży oferują klientom rabaty sięgające nawet 40 proc. zniżki dla dzieci, oraz pakiety innych korzyści, jak np. gwarancja niezmienności ceny. Już pod koniec tego lata rozpocznie się też, przedsprzedaże ofert na wakacje 2023.


Jak tanio zorganizować wakacje – wyjedź poza sezonem


Jeśli nie mamy ograniczeń czasowych warto zorganizować wyjazd przed wysokim sezonem lub tuż po nim. Wakacje w maju, czerwcu, wrześniu, czy październiku mogą być nawet kilkaset złotych tańsze.


Jak tanio zorganizować wakacje – wybierz mniej popularne kierunki

Niewątpliwie na cenę wyjazdu ma wpływ kierunek podróży. W Polsce najdrożej będzie nad Bałtykiem, nieco taniej w górach. Miejsca mniej popularne i rzadziej wybierane przez turystów, mogą skusić nas natomiast atrakcyjnymi cenami. Jeśli chcemy wypocząć nad morzem, warto zamiast nadmorskich miast zdecydować się na pobyt w mniejszych miejscowościach typu: Karwia, Rusinowo, Sasino.


Jak tanio zorganizować wakacje – oszczędź na jedzeniu i bagażu


Mimo, iż wielu z nas zdziwi pewnie taka rada, to warto wybrać opcję all inclusive, przekonują przedstawiciele branży turystycznej. Szczególnie gdy w podróż wybieramy sią z dziećmi warto wybrać takie rozwiązanie, bo oprócz podstawowego wyżywienia, wliczone są przekąski, napoje, a także zabawy i programy sportowe. Jeśli jest to możliwe, zrezygnujmy z bagażu rejestrowanego, za który musimy dodatkowo zapłacić.


Jak tanio zaplanować wakacje – nie bój się negocjować

Gdy planujemy wyjazd większą grupą, nie bójmy się negocjować ceny, gdyż właściciele chętniej wynajmą cały obiekt większej grupie, niż pojedyńczym osobom.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia