Piotr Kraśko i jego auta

107
Piotr Kraśko i jego auta
Piotr Kraśko miał odebrane prawo jazdy w 2009 i 2014 roku.

Piotr Kraśko z pewnością ma za sobą ciężkie chwile. Policja jakiś czas temu nałożyła na niego karę za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Tymczasem prezenter znany jest nie tylko z przekazywania nam najważniejszych informacji, ale i miłości do motoryzacji. Poznajcie bliżej jego auta

Piotr Kraśko i jego auta – prawdziwe luksusy 

Szybkość i wygoda – takimi słowami najlepiej można podsumować motoryzacyjne wybory dziennikarza. Piotr Kraśko w swoim garażu miał już m.in. BMW, Forda Mustanga, czy Audi. Jego BMW z serii 1 (E87) wyróżnia się nie tylko wygodą, ale i niepowtarzalnym designem. Auto osiąga przyspieszenie do 100 km/h raptem w 5,1 sekundy. Za najtańszy model z tej serii trzeba zapłacić jednak ponad 80 tysięcy. Prezenter poruszał się także BMW w serii 6 (E63). Model został wykonany z tworzyw chemo- i termoutwardzalnych oraz blachy aluminowej. Sam pojazd posiada bogate wyposażenie pod względem komfortu i bezpieczeństwa. W samym designie charakteryzuje się elegancką, smukłą i wydłużoną sylwetką. W ostatnim czasie można go było spotkać m.in. za kółkami Audii A8 L. Jest to flagowa limuzyna, którą można nabyć w dwóch wariantach pod względem rozstawu osi. Samochód osiąga przyspieszenie do 250 km/h. 

Piotr Kraśko i jego auta

Piotr Kraśko i jego auta – ulubione modele 

Wygląda na to, że jednym z ulubionych modeli dziennikarza jest marka BMW. Przed wspomnianym Audii A8 L można go bowiem było zobaczyć za sterami BMW serii 7 (G10). Produkcje tego auta rozpoczęto w 2015 roku. Seria ta dostępna jest wyłącznie jako sedan. W tym wypadku również klienci mają wybór różnego rozstawu osi. Pod maską znajduje się natomiast m.in. turbodoładowane silniki benzynowe. Z kolei napęd trafia na tylną oś lub cztery koła, przekazywany jest za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej. W garażu Piotra Kraśko można było znaleźć również Mercedesa Benz Klasy G. Jego najnowsza generacja zadebiutowała w 2018 roku. W tym wypadku do wyboru mamy dwie jednostki benzynowe – 422 lub 585 KM. Obie wersje mają ten sam napęd – 4×4 i 9-biegową automatyczną skrzynię biegów. Trzeba przyznać, że prezenter, kupując swoje auta musiał zdecydowanie głębiej sięgnąć do kieszeni. 

Piotr Kraśko i jego auta

Piotr Kraśko i jego auta – problemy prawne 

Funkcjonariusze policji zatrzymali Piotra Kraśko do rutynowej kontroli w sierpniu 2016 roku. Wówczas okazało się, że od 2014 roku nie posiada on uprawnień do prowadzenia samochodu. Dziennikarz przyznał się do winy. Z kolei media pod koniec 2021 roku podały informacje, że został skazany na karę grzywny w wysokości 7,5 tysiąca złotych. Jak się również okazało, prezenterowi już raz odebrano prawo jazdy, a miało to miejsce w 2009 roku. Choć Piotr Kraśko ma w ostatnim czasie spore problemy, to jego auta mogą robić wrażenie, gdyż modele pochodzą zdecydowanie z wyższej półki. Co więcej, niektóre z nich były warte aż pół miliona złotych.

Foto: Wikimedia Commons

Przeczytaj także: Auta polskich siatkarzy