Wakacje w Trójmieście – Gdańsk – część 1

390

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

fontanna neptuna na gdańskim rynku
Pomnik Neptuna w Gdańsku

Wakacje w Trójmieście warto rozpocząć od zwiedzania jednego z bardziej lubianych przez turystów miejsc – Gdańska.
Gdańsk leży w województwie pomorskim nad rzeką Mołtawą, jest to miasto z ponad tysiącletnią tradycją i największym portem nad Bałtykiem. Te tętniące życiem miasto zachwyca każdego dzięki urokliwym uliczkom i niezliczoną liczbą majestatycznych zabytków. W Gdańsku każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i zwolennicy leniuchowania.

Wakacje w Trójmieście – Gdańsk – atrakcje.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku wybierając się do Gdańska, powinni zarezerwować sobie parę dni na zwiedzenie tego miasta. Niezliczona liczba zabytków, atrakcji i ciekawych miejsc, zatrzyma nas tu na dłużej. Spacer po stolicy Trójmiasta warto rozpocząć od ulicy Mariackiej, przy której znajduje się monumentalna Bazylika Mariacka – największa ceglana świątynia w Europie. W jej wnętrzu mieści się 14-metrowy zegar astronomiczny z 1470 roku. Poruszając się dalej dotrzemy do jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska, czyli ulicy Długiej, która wspólnie z Długim Targiem tworzą Traktat Królewski. Tu znajduje się słynna XVII-wieczna fontanna Neptuna, symbolizująca więź miasta z morzem. Nieopodal znajdziemy charakterystyczny, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta.Miłośnicy historii koniecznie muszą odwiedzić Gdańskie Muzeum Drugiej Wojny Światowej oraz Westerplatte z znajdującym się tam Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Miejsce te jest symbolem wybuchu wojny. Ciekawym miejscem jest również Europejskie Centrum Solidarności upamiętniające wydarzenia w Stoczni Gdańskiej, które dały początek upadkowi komunizmu. Chwile wytchnienia znajdziemy w urokliwym Parku Oliwskim bądź odwiedzając Osiedle Zaspa z galerią murali składające się z prawie 60 malowideł pokrywających budynki miasta.

Wakacje w Trójmieście – Gdańsk – gdzie wybrać się z dziećmi?

Dla najmłodszych miasto przygotowało wiele atrakcji. Warto rozpocząć od wizyty w Teatrze Miniatura. W jego repertuarze przez cały czas pojawiają się przeróżne spektakle dla dzieci jak np. „Jaś i Małgosia” czy odwiedzić niezwykłe laboratorium Pana Kleksa. Jeśli wasze maluchy kochają zwierzaki to koniecznie odwiedźcie Gdańskie ZOO, gdzie spotkają się z takimi zwierzętami jak m.in. gepardy, tygrysy amurskie, hipopotamy, szympansy itp.
Warto zabrać najmłodszych na Stadion Energa Gdańsk, gdzie w strefie Fun Aren czeka na nich doskonała zabawa – kolejka tyrolska, gokarty, elektroniczny paintball czy park trampolin.

Wakacje w Trójmieście – Gdańsk – koncerty i wydarzenia:

Miłośnicy imprez kulturalnych i muzycznych odnajdą w Gdańsku liczne koncerty. Między innymi w lipcu 2022 roku podczas cyklu imprez Letnie Brzmienie w Gdańsku zagrają Nosowska (09.97), Brodka (10.07) i Kwiat Jabłoni (14.07) na Placu Zebrań Ludowych. Bilety od 79-279 zł.

Jeśli chodzi o spektakle, ciekawą propozycją będzie czterodniowy cykl teatralny z Krystyną Jandą, Andrzejem Grabowskim, Tomaszem Karolakiem i Janem Peszkiem, artystami kolejnej odsłony „Teatru w Chmurach”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Olivia Star Top Gdańsk od 24 do 29 lipca2022. Bilet wstępu wynosi 159 zł.

W Gdańsku jak co roku odbędzie się również Jarmark św. Dominika w dniach 23 lipca – 14 sierpnia 2022r., gdzie kupujemy, targujemy i poszukujemy skarbów. Wstęp na jarmark jest bezpłatny.

przeczytaj o nowym elektrycznym Peugeocie 208

Słuchaj radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia