Wakacje w Trójmieście – Sopot – część II

359

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

molo w Sopocie bladym świtem
Molo sopockie nocą
Molo w Sopocie

Wakacje w Trójmieście warto kontynuować jadąc z Gdańska prosto do Sopotu. I nie koniecznie musi być to podróż samochodem, bo możemy wybrać rejs promem lub rowerem. Trasa rowerowa jest dość łatwa, asfaltowa i wynosi zaledwie 14 km. Droga jest malownicza, atrakcyjna turystycznie, biegnąca wzdłuż morza.
Sopot jest bez wątpienia jednym z najbardziej urokliwych miejsc nad polskim morzem. Często nazywany perłą Bałtyku. Przyciąga turystów pięknymi, piaszczystymi plażami i ciekawą architekturą. Możemy tu pospacerować po słynnym, drewnianym molo lub napić się pysznej kawy w kawiarnianym ogródku.
Sopot położony jest nad Zatoką Gdańską, między Gdynią a Gdańskiem.

Wakacje w Trójmieście – Sopot – atrakcje

Pierwszą i chyba najważniejszą atrakcją Sopotu jest niewątpliwie spacer po Sopockim molo, od lat przyciąga licznych spacerowiczów. Jest najdłuższym molo w Europie (ponad 511m), a spacer po nim ma niezwykłe walory zdrowotne. Prawdopodobnie stężenie jodu rośnie tam w miarę oddalania się od lądu i na jego końcu stężenie jest dwukrotnie wyższe niż na plaży.
Prosto z Sopockiego molo możemy udać się na ulicę Bohaterów Monte Cassino, która w całości wyłączona jest z ruchu samochodowego. Latem, szczególnie wieczorami, ulica tętni życiem. Znajduje się tu mnóstwo uroczych knajpek, restauracji, kawiarnianych ogródków i sklepików. Na ulicy tej znajduje się charakterystyczny obiekt Sopotu – Krzywy Domek, który jest swoistą wizytówką miasta.
Warto odwiedzić również latarnię morską, która ma 39m wysokości. Dla turystów otwarta jest w sezonie letnim i możemy z niej podziwiać niezwykłą panoramę Trójmiasta.
Opera Leśna jest kolejną atrakcją Sopotu. Charakteryzuje się ona atrakcyjną lokalizacją i bardzo dobrą akustyką.


Wakacje w Trójmieście – Sopot – gdzie wybrać się z dziećmi?

Dla najmłodszych Sopot oferuje liczne atrakcje. Po wygrzaniu się na przepięknej piaszczystej plaży i spacerze po Sopockim molo, możemy wybrać się z dziećmi do Aquaparku. Znajdujące się tam zjeżdżalnie wewnętrzne są przystosowane do każdego wieku. Ciekawą atrakcją jest dzika rzeka, która ma 6 poziomów oraz zjeżdżalnia pontonowa. Najmłodszych zaciekawi też na pewno zjeżdżalnia multimedialna.
Miejscem wartym odwiedzenia będzie muzeum figur woskowych. Znajdzie się tu kilkadziesiąt oryginalnych figur wyglądających jak zupełnie żywe osoby. Dzieci zatem mogą przywitać się m.in. z Flinstonem, Spidermanem czy Pinokiem. Mogą wykonać sobie z nimi wspólne zdjęcie na ściance 3D.
Na granicy Sopotu i Gdyni znajduję się jeden z ciekawszych parków przygody. Atrakcjami dla dzieci będą tu parki linowe, quady, paintball, konie, strzelnica, czy jazda autami terenowymi.

Wakacje w Trójmieście – Sopot – koncerty i wydarzenia.

Miasto jak co roku przygotowuje dla mieszkańców i odwiedzających mnóstwo koncertów i wydarzeń kulturalnych. Już 16 sierpnia 2022 roku rusza Top of the Top w Operze Leśnej. Cały koncert będzie transmitowany przez stację TVN, bilety są dostępne od 115 zł do 800 zł.
Dla miłośników nastrojowej muzyki czeka koncert Korteza z cyklu Kortez Holiday Tour 2022, który odbędzie się również w Operze Leśnej już 01.08.2022 o godzinie 19:30. Bilety od 89 zł do 139 zł.
07.08.2022 roku także w Operze Leśnej dla wielbicieli humoru i dobrej zabawy czeka Polska Noc Kabaretowa z Robertem Górskim na czele. Wystąpi Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Moralnego Niepokoju. Bilety są dostępne od 80 do 250 zł.
Na swój koncert 3 września 2022 roku zaprasza do Sopotu obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd – Sanah. Bilety możemy zakupić od 99 do 299zł.

zobacz wakacje w trójmieście Gdańsk

Słuchaj radia bezpieczna podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia