Elektryczne Mercedesy

430

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W dzisiejszych czasach wszyscy zdajemy sobie sprawę, że elektryfikacja motoryzacji to rzecz nieunikniona i musimy się z nią pogodzić. Dlatego Mercedes – Benz wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku stworzył serię aut elektrycznych. Elektryczne Mercedesy to mobilność, komfort, prawie bezgłośne poruszanie się, zeroemisyjność i wybitne reakcje pojazdów podczas jazdy.
Mercedes – EQ to seria elektrycznych pojazdów akumulatorowych produkowanych przez Mercedes- Benz. Pierwszy model został zaprezentowany już w 2016 roku w Paryżu podczas Salonu Samochodowego.

Elektryczne Mercedesy – EQ Tour 2022, czyli wspólna wycieczka „elektrykami”

Duża liczba kierowców nigdy nie miała możliwości przejechania się autem elektrycznym. Wielu z nas ma już wyrobione zdanie na temat tych samochodów, uważając, że nie sprawdzą się one w codziennym użytkowaniu. Dlatego dealerzy Mercedes – Benz organizują w całej Polsce dwudniowe wydarzenia EQ Tour, które będą trwały do sierpnia 2022 roku. Jest to specjalny program jazd testowych elektrycznymi modelami Mercedes – EQ. Podczas wydarzeń EQ Tour klienci mogą z bliska zapoznać się z realiami użytkowania zelektryzowanych modeli. Oprócz jazd testowych prowadzący zorganizowali dla uczestników wykłady, zawierające wiele informacji niezbędnych przy wyborze elektryka. Poruszono również aspekty finansowe zakupu i eksploatacji, możliwości uzyskania dopłat, a także kwestie ładowania. Najkorzystniej byłoby naładować samochód korzystając z własnego, odnawialnego źródła energii, np. paneli fotowoltaicznych.

Elektryczne Mercedesy – wybór kierowców

Pierwszym modelem auta z napędem elektrycznym, któremu warto się przyjrzeć jest niewątpliwie nowy Mercedes EQS SUV. We wnętrzu auta wygospodarowano miejsce nawet dla siedmiu osób ( trzeci rząd siedzeń występuje za dopłatą), a także całkiem spory bagażnik. Klienci zainteresowani zakupem Mercedesa EQS SUV będą mieli do wyboru trzy wersje silnikowe, a każda z nich będzie wyposażona w akumulator 107,8 KWL. Bateria może być ładowana prądem stałym z mocą aż 200KW dzięki czemu wystarczy 15- minutowe tankowanie aby zyskać 250 km zasięgu.
Mercedes wyprodukował nową, luksusową limuzynę z napędem elektrycznym EQS. Mercedes EQS oferowany będzie w dwóch wersjach mocy :
– EQS 450+ z silnikiem elektrycznym na tylnej osi zapewniającym moc 333KM
– EQS 580 4MATIC z dwoma silnikami na przedniej i tylnej osi zapewniającymi moc 524 KM. Ta wersja ma napęd na cztery koła i rewelacyjne przyspieszenie, 4,3 s do 100 km/h . Mercedes EQS jest doskonale wyciszony i ma rekordowy zasięg ładowania. W cyklu WLTP wynosi on 770 km. Baterie można ładować prądem stałym .Mercedes EQS ma skrętną tylną oś , ma to ułatwić manewrowanie i pokonywanie zakrętów. Auto ma też inteligentną nawigację i wyrafinowaną technologicznie klimatyzację.


Mercedes EQA jest najmniejszym ” elektrykiem” w ofercie producenta. Polscy klienci mają obecnie do wyboru trzy wersje silnikowe. Na liście wyposażenia standardowego Mercedesa EQA znajdziemy m.in : komfortowe zawieszenie, klimatyzację automatyczną THERMATIC, 12 V gniazd ładowania, komfortowe fotele, aktywny asystent utrzymania pasa jazdy, CPA – system zapobiegania kolizjom, kamera cofania, tempomat, touchpad, ładowarka pokładowa AC11KW

Elektryczne Mercedesy – EQXX- perełka wśród wielu

Mercedes EQXX to model, który skupił się na wykorzystaniu maksymalnych możliwości obecnie dostępnych technologii. Tylko półtora roku zajęło inżynierom Mercedesa stworzenie modelu EQXX, który jest samochodem o rekordowo niskim zużyciu energii. 10 KWh na 100 km , to dla porównania tyle samo co zużyje 50-calowy telewizor LED przez 100 godzin. A w praktyce oznacza to, że limuzyną tą możemy w wygodny sposób przejechać nawet ponad 1000 km na jednym ładowaniu. Mercedes EQXX jest niezwykle lekkim samochodem, jego masa całkowita wynosi 1750 kg. Dodatkowym atutem Mercedesa EQXX jest wykorzystanie sztucznej inteligencji, która dla kierowców jest sporym ułatwieniem w prowadzeniu i użytkowaniu auta. Dzieje się tak dzięki szybszym reakcjom asystenta głosowego, niższemu poborowi energii przez bardziej zaawansowany zestaw multimedialny z nawigacją. Jednak na zakup auta przyjdzie nam jeszcze poczekać, gdyż Mercedes EQXX nie jest jeszcze w sprzedaży.

przeczytaj także Peugeot e208 GT pod napięciem

Słuchaj Radio Bezpieczna Podróż !

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia