Nowy Ford Puma – ST Line X Gold

0
85
Nowy Ford Puma. Na ilustracji komputerowe wyobrażenie nowej wersji Forda Pumy -ST line Gold Edition. Wieczorową porą mknie nieduży, ciemno szary samochód ze złotymi felgami. Ze względu na prędkość, obraz lekko rozmyty.
Ford Polska ogłosił, że wprowadza na rynek nową, limitowaną edycję Forda Pumy ST czyli model Puma ST - Line X Gold. (Fot. Ford Polska)

Historia tego sportowego malucha zaczęła się pod koniec XX wieku. Konstrukcyjnie spokrewniony z modelem Fiesta, Ford Puma był produkowany w latach 1997-2002 i spotkał się z dobrym przyjęciem na ryku. Następnie Ford skupił się na wielu innych projektach i tak na rynku przestały pojawiać się nowe egzemplarze Pumy. Po ponad dekadzie, fanów modelu, zelektryzowała wiadomość ogłoszona przez Forda w styczniu 2019 roku. Zostanie rozpoczęta produkcja Forda Pumy II generacji. Po zaprezentowaniu nowej Pumy w czerwcu 2019 roku, produkcja trwa. I tak na rynku pojawia się nowy Ford Puma – ST- Line X Gold.

Nowy Ford Puma – ST Line X Gold – wybór fanów Forda

W dniu 29. Lipca 2022 roku, Ford Polska ogłosił, że wprowadza na rynek nową, limitowaną edycję Forda Pumy ST czyli model Puma ST – Line X Gold. Samochód charakteryzuje sportowa stylistyka, atrakcyjne wyposażenie standardowe oraz wykończenie wnętrza ze złotymi detalami.

Skąd taki pomysł? Otóż w ubiegłym roku Ford zorganizował na profilach marki na Twitterze oraz Instagramie ankietę. To w niej miłośnicy marki zdecydowali o tym, jak powinna być wystylizowana nowa wersja Pumy ST. Zdecydowana rzesza uczestników ankiety w liczbie ponad 275 tysięcy, jednoznacznie orzekło, że Ford powinien stworzyć pojazd ze sportowym pazurem i koniecznie ze złotymi elementami wykończenia. W ten sposób pierwszy raz w historii marki Ford, jej miłośnicy zdecydowali o wyglądzie nowego wcielenia samochodu.

Nowy Ford Puma - ST Line X Gold. Na komputerowej symulacji widać ten sam samochód co na zdjęciu tytułowym, jednak tym razem ujęcie z tyłu.
W opcji, dostępny jest bagażnik otwierany i zamykane elektrycznie oraz bezdotykowo. (fot. Ford Polska)

Ponieważ Ford Puma ST-Line, zdobył już na rynku ugruntowaną pozycję, styliści postanowili na jego bazie opracować nową wersję Forda Pumy. To co ją wyróżnia, to przede wszystkim sportowy “look”. W wyglądzie nowej wersji ST-Line X Gold uwagę zwraca duży tylny spojler oraz podwójne czarno-złote pasy wzdłuż maski i dachu. Samochody tej edycji są dostępne w dwóch kolorach: Agate Black albo Grey Matter. Nie sposób, nie zwrócić uwagi na 18-calowe obręcze kół w kolorze złotym. Oraz elektrycznie składane lusterka z lampkami oświetlającymi podłoże z projekcją logo „Puma”. Specyfikacje dostępnych modeli przewiduje dwie wersje silników hybrydowych – o maksymalnej mocy 125 KM i 155 KM.

Tapicerka nowej wersji Forda Pumy posiada przeszycia w kolorze Aurora Gold. Na częściowo skórzanej tapicerce foteli, boczkach przednich drzwi, na dywanikach, na uchwycie hamulca ręcznego oraz na mieszku dźwigni zmiany biegów. Kanały wentylacyjne także wykończono w kolorze złotym.

Ponieważ projekt edycji Pumy ze złotym wykończeniem uzyskał w internetowej ankiecie ogromną ilość pozytywnych głosów fanów marki Ford, producent jest przekonany, że model w tej limitowanej edycji spotka się z dużym zainteresowaniem. Nowa edycja to nie tylko sportowa stylistyka, w standardowym wyposażeniu przewidziano bogatą gamę systemów wspomagających kierowcę.

Jak powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska – Produkcja samochodu rozpocznie się w sierpniu, a pula aut przeznaczonych dla Polski wynosi 300 egzemplarzy.

Nowy Ford Puma – ST Line X Gold – bogate wyposażenie w standardzie

Limitowana edycja Pumy ST-Line X Gold, łączy w sobie sportową sylwetkę z bogatym wyposażeniem bazowym. Obejmuje ono między innymi 18-calowe koła, automatyczną klimatyzację oraz system audio Bang&Olufsen.

Nowy Ford Puma - ST Line X Gold. Ilustracja składa się z dwóch części. Po lewej zbliżenie na 18 calową, złotą felgę. Po prawej zbliżenie na ciemno szary fotel kierowcy z przeszyciami w kolorze Aurora Gold.
Nie sposób, nie zwrócić uwagi na 18-calowe obręcze kół w kolorze złotym. Tapicerka nowej wersji Forda Pumy posiada przeszycia w kolorze Aurora Gold. (Fot. Ford Polska)

Edycja Gold, to także doposażenie w systemy, takie jak: pakiet Driver Assistance obejmujący monitorowanie martwego pola widzenia. Tempomat adaptacyjny oraz system wspomagający parkowanie, kamerę ułatwiającą parkowanie tyłem, a także czujniki parkowania z przodu. Asystent wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami lub pieszymi do prędkości maksymalnej 180 km/h. W standardzie znajdują się także nakładki na progi przednich drzwi oraz pakiet Winter obejmujący podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną kierownicę i podgrzewaną przednią szybę (Quickclear).

Jeśli nabywca pragnie wzbogacić pakiet wyposażenia, opcjonalnie dostępne są: przednie fotele z masażem, bagażnik otwierany i zamykane elektrycznie oraz bezdotykowo, autoalarm, relingi bagażnika dachowego, demontowalny hak holowniczy, koło zapasowe czy reflektory Full LED w stylistyce GT.

Obie oferowane w Polsce wersje silnikowe wyposażono w dwusprzęgłową przekładnią PowerShift. Ceny sprzedaży rozpoczynają się od: 139 300 zł za wersję o mocy 125 KM, oraz 142 600 zł za wersję 155 KM.

Polecam materiał wideo:

Może cię również zaciekawić: Zrobotyzowana stacja ładowania Forda

Polecam ciekawe wideo: 2020 Ford Puma Crash & Safety Test