Podsumowanie 7 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy

191

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podsumowanie 7 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Za nami 7 kolejka Ekstraklasy, jak co tydzień mieliśmy parę ciekawie zapowiadających się spotkań. M. in. Radomiak Radom zmierzył się z Koroną Kielce, które jest bardzo ważnym spotkaniem dla kibiców obu klubów. W Łodzi Widzew podejmował na własnym boisku sensacyjnego lidera z Płocka. Na zakończenie tej serii gier w niedzielę mieliśmy mecze byłego już i nadal obecnego przedstawiciela w europejskich pucharach. Śląsk Wrocław zagrał z Rakowem Częstochowa, a Lech Poznań przy bułgarskiej gościł Piasta Gliwice prowadzonego przez Waldemara Fornalika.

Podsumowanie 7 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy – początek zmagań

W piątek na inauguracje kolejki o 18 Górnik Zabrze zagrał u siebie z Jagielonią Białystok. Drużyna z Zabrza przyzwoicie zaczęła sezon od 2 zwycięstw, remisu i 2 porażek. „Jaga” podobnie rozpoczęła sezon z tym, że poniosła 1 porażkę więcej z powodu. że miała jeden mecz rozegrany więcej od rywali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a bramki w nim strzelili Jesus Imaz dla Jagielonii i Erik Janza dla Górnika. O 20:30 mierzyła się Legia Warszawa na wyjeździe ze Stalą Mielec. „Wojskowi” odbudowują się po wybitnie nieudanym poprzednim sezonie i trzeba przyznać, że jak na razie dobrze im to wychodzi. Do tej pory Stal miała bardzo dobry bilans meczów z Warszawiakami jak wróciła do ekstraklasy na który składały się 3 zwycięstwa Stali i remis. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Legii 1:0, a gola strzelił niezawodny Carlitos.

Stal Mielec – Legia Warszawa, Carlitos, gol, Josue, radość

Podsumowanie 7 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy – mecze sobotnie

Na sobotę zaplanowano aż 4 spotkania, na pierwszy rzut o 12:30 Radomiak Radom podejmował u siebie Koronę Kielce. „Scyzoryki” wygrały 0:2 po bramkach Bartosza Śpiączki i Dawida Blanika. O 15 zagrały ze sobą w Legnicy drużyny Miedzi i Lechii Gdańsk. Spotkanie na swoją korzyść przechylili gospodarze pomimo gry ponad 60 minut w dziesięciu po czerwonej kartce dla Santiago Naveda w 31 minucie. Naved de Facto strzelił najpierw bramkę na 1:0 w 5 minucie, a drugą Narsingh na początku drugiej połowy. Kontaktowe, a jak się później okazało honorowe trafienie dla Lechii zaliczył Maciej Gajos w 47 minucie. Trzecim pojedynkiem tego dnia było starcie Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin, gospodarze w Szczecinie zwyciężyli 3:0. Na ostatni ogień w sobotni wieczór poszedł mecz Widzewa Łódź z Wisłą Płock. Gospodarze w Łodzi odnieśli Victorię po bramkach Karola Danielaka i Bartłomieja Pawłowskiego, jedyną bramkę dla Wisły w doliczonym czasie do drugiej połowy strzelił Davo.

Podsumowanie 7 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy – niedzielne mecze naszych pucharowiczów

Niedzielę zainaugurowało spotkanie o godzinie 12:30, w którym Cracovia zmierzyła się u siebie z Wartą Poznań. „Warciarze” okazali się lepsi po dramatycznej końcówce wygrywając 0:2 po golach w 87 minucie Adama Zrelaka i w doliczonym czasie Davida Szymonowicza. O 15 grał Raków Częstochowa, który na wyjeździe podejmował Śląsk Wrocław. Gra piłkarzy Marka Papszuna była pewną zagadką. W ostatni czwartek stracili oni bowiem gola w doliczonym czasie drugiej połowy dogrywki i odpadli ze Slavią Praga. Wyglądali jednak jak dobrze zaprogramowana maszyna nie pamiętająca już o tamtej wpadce. Piłkarze spod Jasnej Góry przeszli się po Śląsku gładko wygrywając 1:4 po bramkach Piaseckiego, Wdowiaka, Vladyslava Kochergina i Nowaka. Dla Śląska honorowe trafienie zaliczył Erik Exposito. Kolejkę zakończyło spotkanie Lecha Poznań z Piastem Gliwice. Poznaniacy wygrali 1:0 i zarazem wygrzebali się z ostatniego miejsca w tabeli po bramce Alfonso Sousy.

Podsumowanie 7 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy – Polacy zagranicą

W weekend grały też ligi zagraniczne m. in. Juventus Turyn Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego z AS Romą Nicoli Zalewskiego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. W lidze hiszpańskiej FC Barcelona Roberta Lewandowskiego podejmowała u siebie Real Valladolid, „Lewy” zdobył 2 gole, a „Barca” wygrała 4:0. Dzisiaj także odbędą się dwa zaległe mecze Ekstraklasy gdzie o godzinie 18 Raków Częstochowa podejmować będzie u siebie Pogoń Szczecin. Natomiast o 20:30 Lechia w Gdańsku zagra z Lechem Poznań.

8 kolejka ekstraklasy zacznie się już w piątek meczem w Warszawie gdzie Legia zagra mecz przyjaźni z Radomiakiem Radom.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o losowaniu grup Ligi Konferencji Europy