Siatkarze wicemistrzem świata

363

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Reprezentacja Polski siatkarzy wicemistrzem świata
Reprezentacja Polski siatkarzy wicemistrzem świata

Siatkarze wicemistrzem świata. Wczoraj (11 września) reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówkę przegrała w finale mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Słowenii. Trójkolorowi po dobrym meczu pokonali biało czerwonych 3:1. Jak już napisałem turniej odbywał się w Polsce w związku z czym polskim siatkarzom bardziej niż zwykle zależało na zwycięstwie. Jednak nadzwyczajnie w świecie Polakom zabrakło „paliwa” ponieważ raptem dzień wcześniej rozegrali 5 setów z reprezentacją Brazylii. Co prawda Włosi tego dnia grali ze Słowenią, z którą wygrali dość pewnie 3:0. Były to jednak w końcu dwa sety rozegrane mniej co mogło mieć znaczenie, dodatkowo nie musieli się oni tyle natrudzić. Oczywiście porażka w finale boli, ale jak emocje opadną to zapewne okaże się, że srebro to też dobry wynik.

Siatkarze wicemistrzem świata – droga Polaków

Dwa poprzednie turnieje kończyły się triumfem Polaków. Podopieczni Nicoli Grbicia chcieli po raz trzeci z rzędu sięgnąć po złoto i zrównać się pod tym względem z Brazylią i Włochami. Na właśnie zakończonym mundialu wybrańcy Grbicia w drodze do finału wyeliminowali w grupie C Meksyk i Bułgarię zajmując 1 miejsce. Z grupy wyszły także USA na 2 miejscu. Polacy w grupie pokonali wszystkich 3 rywali. Następnie w 1/8 finału pokonali 3:0 Tunezję, a w ćwierćfinale znowu USA, tym razem 3:2. Półfinał to też 3:2 tym razem jednak z Brazylią, a o finale pisałem już wcześniej.

Siatkarze wicemistrzem świata – droga Włochów

Włochy trafiły do grupy E z Turcją, Kanadą i Chinami. Rozgrywki grupowe Italia zakończyła z idealnym bilansem 9 punktów i 9 wygranych setów, a żadnego straconego. Po wyjściu z grupy siatkarze Włoch gładko pokonali Kubę 3:1, ale w ćwierćfinale tak łatwo już nie było. Rywalem Włochów była Francja, lecz i z nimi się uporali wygrywając 3:2. Swoją klasę pokazali oni szczególnie w półfinale i finale zwyciężając kolejno pewnie Słowenię 3:0 i Polskę 3:1

Siatkarze wicemistrzem świata – atmosfera mistrzostw w Polsce

Jeśli chodzi o atmosferę to Polska już jest mistrzem świata, dorównać jej mogą chyba tylko nieliczne kraje m. in. Brazylia. Do Katowic i Gliwic zjeżdżali się ludzie z całej Polski, a zapewne też Polacy mieszkający za granicą. Na mecz finałowy bilety rozeszły się jak świeże bułeczki, dla tych osób, które nie nabyły wejściówek zorganizowano strefę kibica. Znajdowała się w pobliżu katowickiego spodka obok pomnika Powstańców śląskich. Ustawiono tam wielki telebim, zgromadziło się tu kilka tysięcy osób, ale strefa kibica mogła pomieścić tylko 3 tysiące ludzi. Reszta chętnych musiała stać poza ustawionymi barierkami, atmosfera była bardzo gorąca.

Siatkarze wicemistrzem świata – klasyfikacja końcowa mistrzostw świata

1. Włochy
2. Polska
3. Brazylia
4. Słowenia
5. Francja
6. USA
7. Ukraina
8. Argentyna
9. Serbia
10. Holandia
11. Turcja
12. Japonia
13. Iran
14. Kuba
15. Niemcy
16. Tunezja
17. Kanada
18. Meksyk
19. Egipt
20. Bułgaria
21. Katar
22. Portoryko
23. Kamerun
24. Chiny.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o bardzo dobrym czasie dla polskich sportowców

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia