Kulinarna nawigacja – Grzyby w kuchni

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

grzyby w kuchni
grzyby w kuchni

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację. W najnowszej audycji Jarek podpowie nam jak wykorzystać w kuchni zebrane w lesie grzyby.

O czym będzie mowa w audycji?

Czy wiedzą Państwo, że powiedzenie dwa grzyby w barszcz bynajmniej nie dotyczyło barszczu czerwonego tylko białego? Skoro zaczęliśmy od ciekawostek, to wytłumaczmy słuchaczom, jaka jest różnica pomiędzy barszczem białym, żurkiem. Obie tez zupy są na zakwasie. Z tym że barszcz biały zwyczajowo jest na zakwasie pszennym, a żurek na gryczanym. Wracając do naszej zupy do białego barszczu najlepiej dać świeże grzyby. O ile mamy taką możliwość to warto przejść się na spacer do lasu po grzyby. A co w sytuacji, gdy zbierzemy więcej grzybów niż potrzebujemy do obiadu? Zebrane grzyby możemy ususzyć, zamrozić, udusić bądź zamarynować. Metod jest co niemiara. Jakie grzybki można dorzucić do takiego barszczu? Najlepsze będą grzybki poduszkowe takie jak np. maślaki, koźlaki czy podgrzybki.

A jakie inne zastosowanie mogą mieć grzyby w kuchni? Niewiele osób wie, ale grzyby można używać jak przypraw do sosów, jajecznicy lub ziemniaków. Ponadto grzyby sprawdzą się do dań z mięsem lub rybami. Do grzybów pasują między innymi takie przyprawy jak chociażby tymianek, rozmaryn, majeranek czy koperek. Zachęcamy Państwa do eksperymentowania i przyrządzania warzywnych gulaszy z grzybami. Po więcej inspiracji zapraszamy do podcastu. Uważajcie przy zbieraniu grzybów na Bąblownicę.

Kulinarna Nawigacja – Konkurs dla słuchaczy

Przypominamy, że wkrótce zostanie ogłoszony konkurs związany z kulinarną nawigacją. W związku z tym warto być na bieżąco z kolejnymi odcinkami audycji, ponieważ do wygrania będą między innymi warsztaty kulinarne z naszym redakcyjnym kucharzem w prowadzonym przez niego lokalu. Zapraszamy do słuchania!


Cz. 1 Kulinarna nawigacja – Grzyby w kuchni

Cz. 2 Kulinarna nawigacja – Grzyby w kuchni

Cz. 3 Kulinarna nawigacja – Grzyby w kuchni

Cz. 4 Kulinarna nawigacja – Grzyby w kuchni

Cz. 5 Kulinarna nawigacja – Grzyby w kuchni

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia