Wisła Kraków w kłopotach finansowych

333

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wisła Kraków w kłopotach finansowych
Wisła Kraków w kłopotach finansowych

Wisła Kraków w kłopotach finansowych. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce znajduje się w poważnych kłopotach finansowych. Krakowski klub już od lat dryfował po równi pochyłej, a apogeum nastąpiło w ostatnim sezonie gdy Wisła spadła z Ekstraklasy. Degradacja pogłębiła tylko kłopoty „Białej Gwiazdy”, a jak wiadomo różnica pomiędzy Ekstraklasą, a Fortuna 1 ligą jest olbrzymia. Gracze byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka chcą szybko powrócić do elity jednak na pewno nie będzie to proste.

Wisła Kraków w kłopotach finansowych – sytuacja w tabeli

Drużyna z grodu kraka zajmuje po 11 kolejkach fortuna I ligi 7 miejsce tracąc 5 punktów do liderującego Ruchu Chorzów. Wisła Kraków jak dotąd zanotowała 5 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki remisując ostatnio u siebie 1:1 z zespołem z Chorzowa. Najlepszymi strzelcami w obecnym sezonie są Luis Fernandez (5 bramek) i były gracz Legii Warszawa Michał Żyro (3 bramki). „Biała Gwiazda” miała bardzo dobry początek sezonu gdy wygrywała wiele meczów jednak ostatnio wyraźnie złapała zadyszkę notując słabsze wyniki.

Wisła Kraków w kłopotach finansowych – dziura finansowa

Dziura finansowa w budżecie krakowskiego klubu wynosi na tą chwilę kilkanaście milionów złotych. Do pokrycia jej z własnych środków zobligowali się trzej współwłaściciele klubu Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski. Każdy z nich posiada 26,84 procent akcji, pozostałe niecałe 20 procent mają trzej inni akcjonariusze, a także akcjonariat rozproszony. Bez wątpienia w dużym stopniu problemy finansowe klubu rozwiązałby awans do najwyższej klasy rozgrywkowej gdzie są znacznie większe pieniądze.

Wisła Kraków w kłopotach finansowych

Celem klubu na najbliższe lata bez wątpienia jest stabilne i płynne funkcjonowanie Wisły. Do tego należą też jak najlepsze wyniki sportowe łącznie z awansem do Ekstraklasy, a także wykupienie bazy treningowej w Myślenicach.

Najbliższy mecz Wisła Kraków rozegra dziś (30 września) o godzinie 20-30 na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o skrócie rozmowy Runjaicia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia