Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia

64
Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia
Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia. Dzisiaj (29 sierpnia) odbyła się konferencja prasowa trenera Legii Kosty Runjaicia przed sobotnim meczem z Lechem w Poznaniu. Zapraszam państwa na skrót jego wypowiedzi. Podkreśla, że będzie to cięższy gatunkowo niż zwykle mecz dla jego zawodników. Legia i Lech to największe obecnie marki w Polsce, które zawsze walczą o mistrzostwo Polski (nie licząc ostatniego sezonu Legii). Mają całą rzesze kibiców nie tylko w swoich miastach, ale także w całym województwie, a niekiedy w różnych zakątkach Polski. Podczas przerwy na mecze reprezentacji w pierwszym tygodniu Runjaić i jego piłkarze mieli sparing ze Stalą Rzeszów zakończony wygraną 3:0. Od początku tego tygodnia “Wojskowi” skupili się już tylko na meczu z Lechem Poznań. Według trenera Legii będzie to ciekawe doświadczenie ponieważ mimo, że drużyna z Warszawy jest liderem tabeli to nie ona będzie faworytem tego meczu.

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia – problemy kadrowe

Do dyspozycji trenera Legii będą niemal wszyscy zawodnicy, niemal bo zabraknie Josue pauzującego za żółte kartki. Niby to tylko jeden gracz, ale też lider “Wojskowych” w ostatnich miesiącach, wszystko to sprawia, że jest to spory problem. Jednak kadra legionistów jest dość szeroka co sprawia, że łatwiej go zastąpić, ale w 100 procentach jest to niemożliwe. Bolą okoliczności tego zdażenia ponieważ piłkarz nie dostał jej w trakcie gry. Podczas ostatniego sparingu ze Stalą było sprawdzane ustawienie w środku z Augustyniakiem i Śliszem. Drużyna ma różne warianty gry, ale to może, ale nie musi być jeden z nich.

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia – druga połowa jesieni

Przed stołecznym klubem jeszcze 9 spotkań do końca rundy jesiennej, 7 w lidze i 2 w pucharze Polski. Kosta Runjaić chciałby je co najmniej zakończyć w takim samym stylu jak pierwszą połowę jesieni. Trener Legii podkreśla, że i Legi i Lech lubią mieć piłkę w posiadaniu i grają głównie do przodu. Sam jest ciekaw jak jego drużyna spisze się na tle tak klasowego rywala jakim jest bez wątpienia klub z Poznania. W meczu z Miedzią Legnica Legia przegrywała już 0:2, ale udało jej się odwrócić losy spotkania. Z drużyną z bułgarskiej nie można dopuścić do takiej sytuacji ponieważ odwrócenie takiego stanu rzeczy może być już po prostu niemożliwe.

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia – doskonała atmosfera

Od wielu lat mecze Legii z Lechem wzbudzają dodatkowe emocje, szczegółnie ważne jest ono dla kibiców z Poznania. Na trybunach możemy spodziewać się doskonałej atmosfery i wielu tysięcy osób z Poznania, a także ponad dwutysięcznej grupy kibiców gości. Fani obu zespołów są znani ze spektakularnych opraw więc można ze sporym prawdopodobieństwem stwierdzić, że i tu mogą być atrakcje. Dodam dodatkowo jeszcze, że bardzo dobrze radzą sobie nasze siatkarki na mistrzostwach świata, które zapewniły już sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Jednak punkty zdobyte w grupie liczą się także w dalszej fazie turnieju także warto grać o każdą piłkę. Dziś o 20-30 starcie z dużo poważniejszym rywalem niż wcześniej, a na przeciw Polek stanie drużyna Dominikany.

Mecz Lech Poznań – Legia Warszawa już w sobotę 1 października o godzinie 17-30.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o najbliższych meczach niektórych sekcji Legii