Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia

0
50
Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia
Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia. Dzisiaj (29 sierpnia) odbyła się konferencja prasowa trenera Legii Kosty Runjaicia przed sobotnim meczem z Lechem w Poznaniu. Zapraszam państwa na skrót jego wypowiedzi. Podkreśla, że będzie to cięższy gatunkowo niż zwykle mecz dla jego zawodników. Legia i Lech to największe obecnie marki w Polsce, które zawsze walczą o mistrzostwo Polski (nie licząc ostatniego sezonu Legii). Mają całą rzesze kibiców nie tylko w swoich miastach, ale także w całym województwie, a niekiedy w różnych zakątkach Polski. Podczas przerwy na mecze reprezentacji w pierwszym tygodniu Runjaić i jego piłkarze mieli sparing ze Stalą Rzeszów zakończony wygraną 3:0. Od początku tego tygodnia “Wojskowi” skupili się już tylko na meczu z Lechem Poznań. Według trenera Legii będzie to ciekawe doświadczenie ponieważ mimo, że drużyna z Warszawy jest liderem tabeli to nie ona będzie faworytem tego meczu.

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia – problemy kadrowe

Do dyspozycji trenera Legii będą niemal wszyscy zawodnicy, niemal bo zabraknie Josue pauzującego za żółte kartki. Niby to tylko jeden gracz, ale też lider “Wojskowych” w ostatnich miesiącach, wszystko to sprawia, że jest to spory problem. Jednak kadra legionistów jest dość szeroka co sprawia, że łatwiej go zastąpić, ale w 100 procentach jest to niemożliwe. Bolą okoliczności tego zdażenia ponieważ piłkarz nie dostał jej w trakcie gry. Podczas ostatniego sparingu ze Stalą było sprawdzane ustawienie w środku z Augustyniakiem i Śliszem. Drużyna ma różne warianty gry, ale to może, ale nie musi być jeden z nich.

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia – druga połowa jesieni

Przed stołecznym klubem jeszcze 9 spotkań do końca rundy jesiennej, 7 w lidze i 2 w pucharze Polski. Kosta Runjaić chciałby je co najmniej zakończyć w takim samym stylu jak pierwszą połowę jesieni. Trener Legii podkreśla, że i Legi i Lech lubią mieć piłkę w posiadaniu i grają głównie do przodu. Sam jest ciekaw jak jego drużyna spisze się na tle tak klasowego rywala jakim jest bez wątpienia klub z Poznania. W meczu z Miedzią Legnica Legia przegrywała już 0:2, ale udało jej się odwrócić losy spotkania. Z drużyną z bułgarskiej nie można dopuścić do takiej sytuacji ponieważ odwrócenie takiego stanu rzeczy może być już po prostu niemożliwe.

Skrót rozmowy konferencji prasowej Runjaicia – doskonała atmosfera

Od wielu lat mecze Legii z Lechem wzbudzają dodatkowe emocje, szczegółnie ważne jest ono dla kibiców z Poznania. Na trybunach możemy spodziewać się doskonałej atmosfery i wielu tysięcy osób z Poznania, a także ponad dwutysięcznej grupy kibiców gości. Fani obu zespołów są znani ze spektakularnych opraw więc można ze sporym prawdopodobieństwem stwierdzić, że i tu mogą być atrakcje. Dodam dodatkowo jeszcze, że bardzo dobrze radzą sobie nasze siatkarki na mistrzostwach świata, które zapewniły już sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Jednak punkty zdobyte w grupie liczą się także w dalszej fazie turnieju także warto grać o każdą piłkę. Dziś o 20-30 starcie z dużo poważniejszym rywalem niż wcześniej, a na przeciw Polek stanie drużyna Dominikany.

Mecz Lech Poznań – Legia Warszawa już w sobotę 1 października o godzinie 17-30.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o najbliższych meczach niektórych sekcji Legii