Mobilizacja na mecz z Wartą

283

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mobilizacja na mecz z Wartą
Mobilizacja na mecz z Wartą

Mobilizacja na mecz z Wartą. W najbliższą sobotę na stadionie przy łazienkowskiej odbędzie się jeden z ostatnich domowych meczów Legii w rundzie jesiennej. Przy okazji tego spotkania jak i wielu innych domowych meczów w tym sezonie kibice Legii prowadzą mobilizację. W obecnych rozgrywkach frekwencja na trybunach jest nadzwyczaj dobra biorąc pod uwagę ostatni, tragiczny sezon w wykonaniu legionistów. Kibice, którym na sercu leży dobro klubu i władze Legii chcieliby aby na każdym spotkaniu stadion wypełniał do ostatniego miejsca. Nigdy jednak od czasu otwarcia nowego stadionu nie było tak by obiekt zapełniał się na każdym meczu. Oczywiście bywały takie spotkania, ale to raczej pojedyncze przypadki.

Mobilizacja na mecz z Wartą – frekwencja

Jak powszechnie wiadomo choć może nie wszyscy się z tym zgodzą, głównie dobre wyniki przyciągają kibiców, a także gwiazdy czy atrakcyjni rywale. Te osoby, które od lat chodzą na mecze i są z klubem na dobre i na złe i tak przyjdą bez względu na wszystko. Takich jednak osób jest stosunkowo niewielu. Od wielu lat klub niewiele robił by podnieść frekwencje na stadionie. Jak widać, od początku tego sezonu jednak wziął się do roboty pod tym względem. Włodarze Legii przygotowali pewne akcje promocyjne jak np, konkursy, w których do wygrania był bilet na mecz. Przede wszystkim ciekawa inicjatywa była w postaci tańszych biletów przez najbliższe 24 godziny po spotkaniu poprzedzającym najbliższy mecz. Działo się tak jednak tylko w przypadku gdy na trybunach zasiadła określona liczba osób. Ponadto do promowania spotkań bezpłatnie włączyły się niektóre grupy kibicowskie m. in. wywieszając transparenty w różnych częściach Warszawy zapraszające na mecz.

Mobilizacja na mecz z Wartą – liczby kibiców

Największa liczba osób na trybunach w obecnym sezonie zasiadła na meczu z Radomiakiem Radom (25 446). Jednak na to spotkanie przyjechała spora grupa sympatyków z Radomia, którzy zasiedli wśród kibiców Legii, z którymi mają zgodę. Na drugim miejscu jest spotkanie z Piastem Gliwice, które przyciągnęło 23 210 fanów. Najgorsza frekwencja miała miejsce w lipcu, w meczu drugiej kolejki z Zagłębiem Lubin gdy pojawiło się zaledwie 12 216 ludzi. Jest to jednak środek wakacji więc takie liczby o tej porze roku to norma. Na spotkaniach Legii regularnie pojawiają się fankluby z takich miejscowości jak Szczecinek, Dęblin, Siedlce czy Nadarzyn itp. Dość często też pojawiają się na łazienkowskiej także kibice z dalszych zakątków Polski jak Kołobrzeg, a nawet z Nowego Jorku.

Mobilizacja na mecz z Wartą – terminy meczów

Godzina i dzień rozgrywania spotkania także wpływają na frekwencję. W tym sezonie z powodu braku gry w pucharach wiele meczy odbywało się w piątki wieczorem. Wydaje się, że to dobry termin do przyciągnięcia ludzi na trybuny jednak każdy zawsze znajdzie jakąś wymówkę gdy zechce. Sobota wieczór, a o tej godzinie zazwyczaj gra warszawska drużyna to chyba nienajlepszy z terminów. Wtedy często mają miejsce różne imprezy, śluby czy inne przyjęcia, a dodatkowo następnego dnia jest wolne. W niedzielę Legia zawsze gra o 17-30, wydaje się to idealny czas do wyjścia na mecz bo i tak raczej się nie „baluje” bo rano do pracy. Najgorszy termin na mecz to poniedziałek, ale „Wojskowi” bardzo rzadko rozgrywają spotkania tego dnia. Prawda jednak jest taka, że dla prawdziwego fanatyka nie ma takiej przeszkody by nie pójść na mecz swojej ukochanej drużyny.

Najbliższy mecz Legia rozegra w sobotę 8 października z Wartą Poznań o godzinie 17-30

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o meczu Lech – Legia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia