Spotkanie Legia Warszawa – Warta Poznań

328

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Spotkanie Legia Warszawa - Warta Poznań
Spotkanie Legia Warszawa - Warta Poznań

Spotkanie Legia Warszawa – Warta Poznań. Jutro (8 października) o godzinie 17-30 Legia przy łazienkowskiej podejmować będzie prowadzoną przez młodego Dawida Szulczyka Wartę Poznań. Oba zespoły walczą o inne cele, „Wojskowi” próbują się odbudować po nieudanym sezonie, a „Zieloni” by zapewnić sobie bezpieczne utrzymanie. W jutrzejsze popołudnie nie będzie to miało jednak żadnego znaczenia ponieważ obie ekipy będą chciały uzyskać korzystny wynik.

Spotkanie Legia Warszawa – Warta Poznań – sytuacja zdrowotna

Sytuacja zdrowotna w obozie „Wojskowych” jest na tą chwilę bardzo dobra ponieważ tylko Filip Mladenović będzie pauzować za żółte kartki. Na konferencji prasowej trener Legii Kosta Runjaić powiedział, że nie wie jeszcze iloma zawodnikami w obronie zagra jego drużyna. Jak już jednak mogliśmy się przekonać w tych rozgrywkach nie ma to tak naprawdę takiego dużego znaczenia bo i tak wszystko zależy od dyspozycji zawodników.

Spotkanie Legia Warszawa – Warta Poznań – forma zespołów

Legioniści od początku sezonu prezentują się przyzwoicie, z 21 punktami na koncie plasują się na 3 miejscu w tabeli. Ostatnio piłkarze ze stolicy wywieźli remis 0:0 z bułgarskiej, a spora w tym zasługa młodego Kacpra Tobiasza. Warta Poznań natomiast z 14 punktami i bilansem 4 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek znajduje się na 11 miejscu. Po przerwie na reprezentację wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem 0:2, a bramki strzelili Enis Destan i Milan Corryn.

Spotkanie Legia Warszawa – Warta Poznań – historia

Historia meczów Legii z Wartą nie jest zbyt długa. Do tej pory legioniści z piłkarzami Warty grali 33 razy z czego 19 z nich padło łupem „Wojskowych”. 13 z tych spotkań na swoją szalę przechylili „Warciarze”, a tylko raz oba zespoły podzieliły się punktami. Ostatni raz oba zespoły spotkały się 13 lutego tego roku, a wtedy przy łazienkowskiej wygrali „Zieloni” 0:1. By znaleźć wcześniejszą wygraną Poznaniaków w Warszawie trzeba się cofnąć aż do czasów sprzed II wojny światowej. Wtedy to w 1936 roku Warta wygrała w Warszawie 1:5.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o niedzielnym losowaniu mistrzostw Europy 2024

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia