Podsumowanie pracy Kosty Runjaicia

257

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podsumowanie dotychczasowej pracy Kosty Runjaicia 01
Podsumowanie dotychczasowej pracy Kosty Runjaicia 01

Podsumowanie pracy Kosty Runjaicia. Po ostatnim, fatalnym sezonie zakończonym 10 miejscem w Ekstraklasie zdecydowano się zatrudnić pracującego wtedy w Pogoni Szczecin Kostię Runjaicia. Za cel niemieckiemu szkoleniowcowi postawiono odbudowanie zespołu i powrót na europejskie salony. Jak na razie, przynajmniej patrząc przez pryzmat tabeli i wyników wygląda to dość obiecująco. Drużyna „Wojskowych” zajmuje 2 miejsce w tabeli z 24 punktami na koncie. Niby wszystko idzie zgodnie z planem, a według wielu osób nawet lepiej niż oczekiwano jednak tu zaczyna się problem. Warszawska drużyna jest najbardziej medialnym i popularnym klubem w Polsce i najbardziej znanym z polskich zespołów w Europie. W przeciwieństwie do innych klubów kibice od niej wymagają nie tylko wyników, ale też stylu, a z tym zaczynają być problemy, ale o tym poniżej.

Podsumowanie pracy Kosty Runjaicia – praca Runjaicia w Pogoni

Kosta Runjaić zanim przeszedł do Legii przez 5 lat pracował w Pogoni Szczecin co w polskich warunkach praktycznie się nie zdarza. Niemiec zrobił tam naprawdę dobrą robotę przejmując zespół walczący o utrzymanie, a zostawiając walczący o najwyższe cele. Zasadnicza różnica między „Wojskowymi”, a „Portowcami” polega na tym, że Pogoń jest mniej popularna i jest tu nieporównywalnie mniejsza presja. W przeciwieństwie do warszawskiej drużyny Runjaić w Szczecinie dużo czasu by wdrożyć swoją myśl szkoleniową (co też zależy od właściciela). Obecny trener Legii w mieście paprykarza szczecińskiego mógł realizować swój projekt krok po kroczku nie przykładając dużego piętna do stylu. W stolicy Polski już pojawiają się głosy niezadowolenia ze strony kibiców jak i samych włodarzy.

Podsumowanie pracy Kosty Runjaicia – styl gry

Zatrudniając Kostię Runjaicia władze Legii zapewne dobrze wiedziały na co się piszą. Gra Szczecinian pod wodzą tego szkoleniowca była efektywna, ale efektowna to już nie za bardzo. „Portowcy” część meczy wygrywali różnicą jednej, dwóch bramek, problem w tym, że ich gra wyglądała jak „Flaki z olejem”. Legia Warszawa to zupełnie inna rzeczywistość niż Pogoń Szczecin, tu wszystko dzieje się szybciej i ważne jest co tu i teraz. Prawie wszyscy w klubie i poza nim mimo 10 miejsca w zeszłym sezonie oczekują walki o najwyższe cele. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić przez ostatnich kilka lat samodzielnych rządów Dariusza Mioduskiego bywa on bardzo elektryczny. Z przecieków z klubu słychać, że nie jest on do końca zadowolony z jego dotychczasowej pracy. Na razie nie ma się co spodziewać zwolnienia szkoleniowca Legii. Jednak jak zespół ze stolicy nie zakwalifikuje się po sezonie do pucharów rozstanie będzie bardzo możliwe.

Podsumowanie pracy Kosty Runjaicia – ocena Runjaicia

Wbrew wielu krytykom, moim zdaniem, Kostia Runjaić obecnie robi w warszawskiej drużynie naprawdę dobrą robotę. Sam nie sądziłem, że po sezonie, w którym niewiele brakowało by klub po raz drugi spadł z ligi był wiceliderem po 12 kolejkach. Styl gry to zupełnie inna sprawa bo tu ślepy nie jestem, że gra legionistów jest po prostu nudna. Jak już się zdążyliśmy przekonać, w starciach z mocniejszymi rywalami w Europie jak i w lidze Legia nie ma czego szukać. Tak więc proponowałbym by dać Runjaiciowi spokojnie pracować, a oceniać go dopiero po tych rozgrywkach.

Najbliższy mecz Legia rozegra w piątek 14 października o godzinie 20-30 na wyjeździe z Wisłą Płock.

Foto: legioniści.com

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o grupach eliminacji mistrzostw Europy 2024

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia