Konwent Antykryzysowy

438

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Konwent Antykryzysowy
Konwent Antykryzysowy

Już 20 listopada w Warszawie w budynku NOT (Naczelnej Organizacji Technicznej), przy ulicy Czackiego 3/5 o godz. 13:00 odbędzie się Konwent Antykryzysowy.

Konwent Antykryzysowy – jaki cel przyświeca organizatorom?

Organizatorzy Konwentu Antykryzysowego reprezentujący małych i średnich przedsiębiorców zamierzają założyć organizację, która dbałaby o interesy tej grupy. Oczywiście istnieją organizacje zrzeszające poszczególne grupy zawodowe, ale nie ma podmiotu, który mówiłby w imieniu tych wszystkich grup. W związku z tym pomysłodawcy wydarzenia chcą wziąć sprawy w swoje ręce i doprowadzić do sytuacji, w której głos małych i średnich przedsiębiorców ma realny wpływ na wydarzenia w naszym kraju.

Jak tłumaczy nam Marcin Zieliński w wyniku złej sytuacji gospodarczej w kraju mali i średnic przedsiębiorcy zaczynają upadać. Jeśli ta grupa społeczna się nie zintegruje to w niedalekiej przyszłości ten sektor może przestać istnieć – ostrzega Zieliński. Jednym z postulatów inicjatorów konwentu jest utworzenie Powszechnej Izby Gospodarczej analogicznej do działającej na ternie Niemiec. Tamtejsza izba dba o interesy niemieckich przedsiębiorców, dzięki temu gospodarka naszego zachodniego sąsiada jest w lepszej kondycji niż nasza.

Rzecznik prasowy gospodarczy uważa, że w naszym kraju nie było cudu gospodarczego. Jego zdaniem polską gospodarkę napędzali mali i średni przedsiębiorcy, którzy swoją ciężką pracą stworzyli dobrze prosperujące firmy, które mogą upaść między innymi ze względu na obciążenia finansowe. Drugim czynnikiem, który może przyczynić się do upadku małych i średnich firm jest panująca wśród dzieci przedsiębiorców niechęć do przejmowania firm po swoich rodzicach. Młodzi Polacy widząc na jakie przeszkody trafiają ich rodzice prowadząc swój własny biznes, nie chcą angażować w życie tychże firm. Nie chcą stawiać na szali całego swojego życia w nadziei na niepewny sukces. Organizatorzy wydarzenia nie chcą takiej wizji świata dla Polski i Polaków, dlatego chcą podjąć realne działania, aby unormować tę sytuację w kraju.

Wywiad z Marcinem Zielińskim

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Marcinem Zielińskim, rzecznikiem Kongresu Antykryzysowego. Wywiad przeprowadził redaktor Dominik Morawski. Rozmowa, dotyczyła przede wszystkim zbliżającego się wielkimi krokami Konwentu Antykryzysowego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia