Starcie Polski z Argentyną

315

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Starcie Polski z Argentyną
Starcie Polski z Argentyną

Starcie Polski z Argentyną. To już 11 dzień mistrzostw świata w Katarze, w grupie A i B poznaliśmy już ostateczne rozstrzygnięcia. Rozgrywki grupowe weszły już w decydującą fazę. Promocje do 1/8 finału z pierwszego miejsca w swoich grupach uzyskały Holandia i Anglia, do nich dołączyli Senegal i USA. Z turniejem muszą pożegnać się odpowiednio Ekwador i Katar w grupie A, a także Iran i Walia w grupie B. Dziś poznamy reprezentacje, które uzyskają promocje z grup C i D. Nas oczywiście najbardziej będą interesowały rozstrzygnięcia w grupie C, gdzie znajduje się Polska, ale o tym poniżej. Ciekawie wygląda sytuacja w grupie D, w której praktycznie awans z pierwszego miejsca zagwarantowała sobie Francja. O drugą lokatę walczą jeszcze pozostałe trzy ekipy choć dla ostatniej Tunezji są to raczej szanse czysto matematyczne. Grupy E, F, G i H swoje ostatnie spotkania zaplanowane mają na czwartek i piątek.

Starcie Polski z Argentyną- reprezentacja Polski

Od wielu lat nie mieliśmy sytuacji gdzie reprezentacja Polski przed ostatnim meczem w grupie miałaby realne szanse na awans. Co więcej, biało czerwoni zajmują 1 miejsce w grupie C i nawet remis w starciu z Argentyną zapewnia nam awans. W dodatku bardzo możliwe, że podział punktów z „Albicelestes” da pierwszą lokatę. Oczywiście przepustkę z pierwszego miejsca zagwarantuje też wygrana z Argentyną bez oglądania się na rywali. Nawet w przypadku porażki Polacy mogą awansować, ale wtedy podopieczni Czesława Michniewicza musieliby liczyć na korzystny rezultat w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem. Pierwszy awans z grupy na mistrzostwach świata od 1986 roku jest naprawdę blisko. Jednak wbrew opinii publicznej moim zdaniem nie jest aż tak blisko ponieważ jak już wspomniałem przeciwnikiem dziś jest Argentyna. Ekipa z Ameryki Południowej jest jedną z najlepszych reprezentacji, a także jednym z kandydatów do końcowego triumfu w mistrzostwach świata.

Starcie Polski z Argentyną – reprezentacja Polski

O pozytywny wynik w spotkaniu z drużyną prowadzoną przez Lionela Scaloniego będzie niezwykle ciężko, a on da tylko pewny awans. Pokonanie tego kraju nie jest jednak niemożliwe co pokazała choćby w pierwszej kolejce Arabia Saudyjska. Saudyjczycy sprawiła ogromną sensację ogrywając dzisiejszych przeciwników Polski 2:1. Właśnie wygrana Arabów z Argentyńczykami trochę skomplikowała sytuację. Teraz jak i w poprzedniej kolejce „Albicelestes” są na musiku i muszą wygrać z Polską by grać dalej w mundialu. Nie można więc liczyć na jakąkolwiek taryfę ulgową ze strony rywala. Jednak trener Michniewicz już pokazywał wcześniej zarówno w reprezentacji jak i w Lidze Europy w Legii Warszawa, że umie wygrywać z lepszymi zespołami od swojego. Jako ciekawostkę dodam, że istnieje możliwość, że o przejściu do dalej zadecyduje po prostu losowanie, ale to mało prawdopodobne.

Starcie Polski z Argentyną – pierwsze lub drugie miejsce

Ważne dla nas mogą okazać się dzisiejsze wyniki w grupie D ponieważ w przypadku awansu przeciwnikiem Polski będzie kraj z tej grupy. W przypadku pierwszej lokaty Polski w grupie przeciwnikiem w 1/8 finału będzie najprawdopodobniej Australia lub Dania. Gdyby jednak podopieczni Michniewicza byli drudzy to rywalem zapewne byłaby Francja. Jak widać jest o co walczyć ponieważ w starciu z Australią lub Danią można liczyć na zwycięstwo. Z Francją oczywiście też jest to możliwe jednak byłoby niesamowicie ciężko.

Starcie Polski z Argentyną – pozostałe grupy

W pozostałych grupach bardzo blisko awansu są Portugalia (grupa H) i Brazylia (grupa G), które mają po 6 punktów. Ciekawie wygląda sytuacja Niemiec, a dla nich niezbyt ciekawie w grupie E ponieważ w dwóch pierwszych spotkaniach zgromadzili tylko punkt. W związku z tym awans z grupy naszych zachodnich sąsiadów wisi na włosku i tylko jedna możliwość daje im awans. Podopieczni Hansa-Dietera-Flicka muszą wygrać z Kostaryką i liczyć na porażkę Japonii z Hiszpanią. Taki scenariusz jest jednak bardzo prawdopodobny bo Kostarykańczycy są po prostu słabsi od Niemców. Hiszpanie zaś muszą wygrać z Japonią jeśli chcą zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie.

Starcie Polski z Argentyną – pozostałe grupy

Pewna już odpadnięcia przed ostatnim meczem w grupie F bez względu na jego wynik może być Kanada, która ma 0 „Oczek”. W tej grupie jeszcze gorsza niż Niemiec w grupie E jest sytuacja Belgii, która w dwóch kolejkach także zgromadziła 1 punkt. Jednak sytuacja w grupie tak się ułożyła, że muszą oni wygrać z zawsze mocną Chorwacją, która dodatkowo musi zwyciężyć by być pewna pierwszego miejsca w stawce. A także liczyć na porażkę Maroka z Kanadą, które nawet remisując zapewnia sobie awans do 1/8 finału i wysyła Belgów do domu.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o 9 dniu mundialu w Katarze

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia